• لینک کوتاه
 • کد خبر: 322703

  مدیر مسوول موسسه اطلاعات گفت: هیچ انگیزه‌ و آمادگی برای کاندیدا شدن ندارم.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا،  مدیر مسوول موسسه اطلاعات گفت: هیچ انگیزه‌ و آمادگی برای کاندیدا شدن ندارم.

  حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمود دعایی در مراسم نکوداشت پهلوان عطا احمدی سردار مدرسه‌سازی استان کرمان که در محل پردیس دانشگاه خواجه نصیر‌الدین‌طوسی با اشاره به این‌که «برخی خیال می‌کنند دلیل این‌که من برای برگزاری مراسم نکوداشت پهلوان عطا احمدی تلاش می‌کنم، انگیزه‌ای برای کاندیدا شدن از سوی نهادی است» ادامه داد: در حالی‌که به روح امام قسم می‌خورم که هیچ انگیزه‌ و آمادگی برای کاندیدا شدن از سوی هیچ جریانی را ندارم.

   
  وی هم‌چنین در این مراسم با بیان این‌که «علی‌رغم امتناع عطا احمدی، بر خود لازم می‌دانستیم از این فرد نیکوکار و ایثارگر تجلیل کنیم» اظهار کرد: سردارانی همچون عطا احمدی و حاج"قاسم سلیمانی"شایسته تقدیر هستند.
   
  وی افزود: می‌دانستم پهلوان عطا احمدی هیچ‌گاه نخواهد پذیرفت که برای وی مراسم نکوداشتی برگزار شود اما علی‌رغم امتناع وی، بر خود لازم می‌دانستیم از این فرد ایثارگر تجلیل کرده و شخصیت او را به نسل‌ جوان و نسل‌های آینده معرفی کنیم.
   
  مدیر مسوول روزنامه اطلاعات تصریح کرد: در نامه‌ای که به عطا احمدی نوشتم، تاکید کردم که حتی یک ریال هم از پول بیت‌المال در این مراسم هزینه نشده است و تنها با این شرایط بود که وی حاضر به مصاحبه و بیان خاطراتی از گذشته خود شد. امروز سالروز تولد انسانی سازنده، مربی، خیر و گمنام به نام عطا احمدی است که در آستانه 80 سالگی گریزان از بیان نام و جلسه‌های تقدیر است، او یکی از الگوهای من در زندگی می‌باشد.
   
  وی گفت: عطا در پرتو اراده خود و با دست خالی توانست اعتبار کسب کند، او قطره‌ای از دامن آموزش و پرورش بود که به دریا پیوست.
   
  وی تصریح کرد: سال‌های 42-43 که نهضت روحانیت آغاز شد من در کرمان طلبه نوجوانی بودم که در دوران بالندگی و شروع فعالیت هیچ‌گاه پیشگامی فرهنگیان و معلمان در کرمان را فراموش نمی‌کنم. در آن زمان اگر فعالیت و تلاش فرهنگیان نبود روحانیت نیز نمی‌توانست کاری از پیش ببرد.
   
  دعایی در ادامه با اشاره به این‌که «باید قدر طلایی‌ترین دوران حاکم بر دیارمان را بدانیم» افزود: استان کرمان بعد از انقلاب در دو عصر شاهد ارائه بهترین خدمات بوده است؛ نخست در زمان سیدحسین مرعشی که تحولات بزرگی در این دیار پدید آمد و اکنون که رزمنده‌ای از تبار سردار حاج قاسم سلیمانی یعنی علیرضا رزم‌حسینی و معاون وی که دست‌پرورده و همسنگر او می‌باشد.
   
  وی تصریح کرد: استاندار کنونی کرمان بدون هیچ چشم‌داشت مالی وارد مسائل اجرایی شده است و قبل از این‌که این مسوولیت را به زحمت قبول کند، از تمامی مسائل مادی چشم پوشیده است. رزم‌حسینی، با بی‌طرفی کامل نسبت به همه گروه‌ها و جریانات اقدام می‌کند و او از دست‌پروده‌های عطا احمدی است.
   
  وی با اشاره به این‌که «هدف ما از برگزاری چنین همایشی درس گرفتن از منش عطا احمدی بود» خاطرنشان کرد: باید طبق منش این سردار مدرسه‌سازی، از اسراف بپرهزیریم، بیهوده حرف نزنیم و امید واهی ندهیم و آن‌چه داریم را به خاطر خداوند و در مسیر رضای او صرف کنیم.
  آموزش و پرورش استان کرمان انقلاب تولد مصاحبه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها