• لینک کوتاه
 • کد خبر: 322600

  سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق گفت: ایجاد کنسولگری عراق در استان ایلام را با جدیت دنبال کرده و پیگیری های لازم را در این خصوص انجام می دهیم.

  به گزارش پارس به نقل از باشگاه خبرنگاران، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق گفت: ایجاد کنسولگری عراق در استان ایلام را با جدیت دنبال کرده و پیگیری های لازم را در این خصوص انجام می دهیم.

  حسن دانایی فر در پایانه مرزی مهران در جمع خبرنگاران رسانه های ایران و عراق اعلام کرد: پیگیری هایی در دو سال گذشته نیز برای ایجاد کنسولگری عراق در ایلام انجام گرفته است.


  دانایی فر اضافه کرد: ایجاد کنسولگری باید با تقاضای کشور متقاضی به وزارت خارجه کشور مقصد باشد لذا ما نمی توانیم از دولت عراق بخواهیم در یکی از استان های ما کنسولگری راه اندازی کند بلکه آنها باید از وزارت خارجه ما تقاضا کنند.

  وی افزود: البته مردم کوت در استان واسط عراق نیز تقاضای مشابهی برای راه اندازی کنسولگری ایران در این شهر دارند بنابراین باید پیگیری های قانونی را در خصوص راه اندازی کنسولگری دو کشور در این استان ها انجام دهیم.

  دانایی فر در پاسخ به سوالی در خصوص میزان ورود زوار ایرانی به کشور عراق اظهار کرد: تاکنون 460 هزار زائر از مرزهای سه گانه مهران، چزابه و شلمچه وارد کشور عراق شده اند ولی از فردا حجم ورود زوار با نزدیک شدن به اربعین حسینی از این مرزها بیشتر هم می شود.
  ایران و عراق جمهوری اسلامی ایران دولت عراق وزارت خارجه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها