اوباما:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 32184

  رییس‌جمهور آمریکا که قرار است به اراضی اشغالی سفر کند قبل از آغاز این سفر پیام خود به مناسبت نوروز را صادر کرد.

  به گزارش پارس به نقل از (ایسنا) ، خبرگزاری فرانسه گزارش داد که باراک اوباما، روز دوشنبه از ایران خواست « گام های فوری و معناداری» را برای آن چه آن را « کاهش تنش ها و کار کردن در جهت یک راه حل با دوام بلندمدت درباره مساله هسته یی» عنوان کرد، بردارد.

  وی بار دیگر در پیامی ویدئویی به مناسبت نوروز گفت که اگر تهران چنین اقدامی انجام دهد « مردم ایران شاهد مزایای تجارت گسترده تر و روابط با دیگر کشورها از جمله آمریکا خواهند بود. »

  وی با دنبال کردن سیاست جدا کردن ملت از دولت ادعا کرد که « مردم ایران بهای سنگین و غیر ضروری را به دلیل اکراه شما در پاسخگویی به این مساله پرداخت کرده اند. »

  اوباما گفت: همان طور که گفته ام آمریکا ترجیح می دهد این مساله به صورت صلح آمیز حل شود.

  وی ادامه داد: درواقع اگر همان طور که مقامات ایران می گویند برنامه هسته یی آنها دارای اهداف صلح آمیز است پس مبنایی برای یک راه حل عملی وجود دارد.

  رییس جمهور آمریکا در پایان پیام خود بیتی از غزلیات حافظ با این مضمون را خواند: درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد / نهال دشمنی برکن که رنج بیشمار آرد!

  وی قرار است برای دیدار با مقامات رژیم صهیونیستی راهی اراضی اشغالی شود که گفته می شود ایران از موضوعات مهم مورد بحث آنها خواهد بود.

  اوباما ایران باراک اوباما تجارت دولت رژیم صهیونیستی رییس جمهور فرانسه مردم ایران نوروز

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها