• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32101

  شورشیان در جمهوری آفریقای مرکزی به دولت این کشور هشدار دادند که در صورت عدم آزادی زندانیان و بی توجهی به سایر درخواست‌های آنها، آتش بس برقرار شده را نقض خواهند کرد.

  به گزارش پارس به نقل از تسنیم به نقل از رویترز؛ شورشیان جمهوری آفریقای مرکزی در ماه ژانویه با دولت این کشور به قرارداد صلح و آتش بس دست یافتند ولی اکنون بار دیگر به دولت آفریقای مرکزی نسبت به از سرگیری حملات و نقض آتش بس هشدار داده اند.

  شورشیان آفریقای مرکزی خواستار آزادی زندانیان و پایبندی دولت این کشور به تعهدات قید شده در قرارداد آتش بس هستند. شورشیان آفریقای مرکزی که سال گذشته تا آستانه تسخیر شهر بانگوی پایتخت این کشور و سرنگونی رژیم فرانسیس بوزیزه رئیس جمهور پیش رفته بودند، در ماه ژانویه به قرارداد صلح و آتش بس موقتی با دولت دست یافته است. برخی از رهبران شورشی آفریقای مرکزی به دولت این کشور پیوسته اند.

  ولی افزایش تنش در بین مقام های دو طرف بار دیگر این کشور آفریقایی را در آستانه درگیری تازه ای قرار داده است. نشانه روشنی از تشدید تنش ها در آفریقای مرکزی، اقدام گروه شبه نظامی سلکا در بازداشت و دستگیری ۵ وزیر دولت این کشور در روز یکشنبه است.

  گروه شبه نظامی سلکا از بازگشت وزرای کابینه دولت آفریقای مرکزی به پایتخت این کشور جلوگیری کرده اند. شورشیان آفریقای مرکزی خواستار آزادی زندانیان سیاسی این کشور هستند.

  سخنگوی گروه شبه نظامی سلکا در این رابطه تاکید کرد: ما به بوزیزه و اطرافیان وی ۷۲ ساعت مهلت می دهیم تا به درخواست های ما عمل کنند و در غیر این صورت ما حملات خود را بار دیگر از سر خواهیم گرفت.

  وی افزود: تا زمانی که دولت آفریقای مرکزی به درخواست های ما پاسخ ندهد وزرای کابینه در اختیار ما خواهند بود.

  پایتخت دولت رئیس جمهور کشور آتش مرکزی تهدید زندانیان شورشیان آفریقای
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها