• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32062

  نماینده رهبر معظم انقلاب در شورایعالی امنیت ملی تأکید کرد اگر انگیزه دینی و ارزش‎های ملی و انسجام و وحدت در کشور تقویت شود، راحت‌تر می‌توانیم در برابر فشار دنیا ایستاده و از حقوق ملت دفاع کنیم.

  به گزارش پارس به نقل از  فارس، حجت الاسلام حسن روحانی در دیدار جمعی از علما و مبلغین مازندرانی مقیم تهران با اشاره به مشکلات فعلی کشور در حوزه های مختلف، راه حل آن را در انسجام داخلی و وحدت همه نیروهای سیاسی با رویکرد منافع ملی دانست.

  وی بر همین اساس خواستار همراهی بیشتر روحانیت و سایر نخبگان برای عبور از بحران ها شد.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انقلاب و نظام اسلامی با زحمات بسیار زیادی به دست آمده و نباید اجازه داد این دستاورد مهم تاریخی ملت ایران با مشکل روبه رو شود.

  روحانی با اشاره به برخی حوادث اسف بار در سال های اخیر، افزود: فکر نمی کردیم حوزه و مراجع تا این حد مورد بی اعتنایی واقع شده و به اعتقادات و معارف دینی این همه هجمه شود.

  وی نتایج برآمده از آمار و ارقام و نیز نظرسنجی ها در خصوص مسائل مختلف جامعه را دغدغه آور دانست و ادامه داد: در حال حاضر با مشکلات مختلفی از معیشت و اشتغال گرفته تا اعتیاد، فساد و سایر آسیب های اجتماعی مواجه هستیم.

  عضو مجلس خبرگان رهبری با بازگویی نگرانی های مختلف مردم و با طرح این پرسش که برای حل این معضلات چه باید کرد؟ به تشریح مشکلات سال های سخت اوایل انقلاب و نحوه مواجهه با آنها پرداخت.

  روحانی اظهار داشت: در آن سال ها استمرار و قوام نظام جز با ایثار و فداکاری مردم و اتحاد و همدلی، حرکت پیشتازانه روحانیت و در رأس آن هدایت های امام (ره) میسر نبود و امروز نیز باید همه دست به دست هم دهیم تا بتوانیم از مشکلات عبور کنیم.

  وی بخشی از مشکلات کشور را ناشی از تحریم ها و بخشی را نیز مربوط به مدیریت ناکارآمد دانست و با ارائه تحلیی از نقش وحدت و همدلی در حفظ تمامیت ارضی کشور و پاسداری از انقلاب اسلامی و پیروزی در جنگ تحمیلی تصریح کرد: انسجام ملی مهم ترین عامل برای عبور از بحران های فعلی است.

  روحانی متذکر شد: مهم ترین رکن قدرت ملی، وحدت و انسجام ملی است و اگر دشمن احساس کند که در ما انشقاق وجود دارد، به فشارهای خود ادامه خواهد داد.

  وی با بیان اینکه در چند سال اخیر عده ای تلاش کردند با ایجاد اختلاف بین مردم و روحانیت، وحدت ملی را تضعیف و در جامعه شکاف و انشقاق ایجاد کنند، بر ضرورت حضور روحانیت در صحنه برای عبور کشور از معضلات و مشکلات کنونی تأکید کرد.

  روحانی بر همین اساس خاطرنشان کرد که « در برابر توطئه ها و فشارهای دشمنان تنها با وحدت و اتحاد پیروز می شویم» .

  نماینده مقام معظم رهبری در شورایعالی امنیت ملی در بخش دیگری از سخنانش با استناد به مطالب فوق الذکر، درباره مذاکرات هسته ای گفت: روزی در مذاکرات موفق خواهیم شد که دشمنان احساس کنند که قدرت ملی ما افزایش پیدا کرده است.

  وی افزود: اگر در کشور، انگیزه دینی، ارزش‎ های ملی و انسجام و وحدت تقویت شود، راحت تر می توانیم در برابر فشار دنیا بایستیم و از حقوق ملت ایران دفاع کنیم.

  روحانی انتخابات را از مظاهر قدرت ملی دانست و با تأکید بر پرشور و رقابتی بودن انتخابات، اظهار داشت: حضور مردم در انتخابات مهم، بلکه اصل اساسی است.

  وی تصریح کرد: حضور مردم باعث تقویت مقبولیت و مشروعیت سیاسی نظام می شود.

  روحانی با بیان اینکه نظام با انتخابات، استوار می ماند، ادامه داد: انتخابات یکی از عوامل بقای نظام است و فرصت مشارکت و ابراز نظر را برای همه نیروهای سیاسی فراهم ساخته و نظام را در برابر تحرکات زیرزمینی و رفتارهای خشونت بار و انزوای افراد بیمه کرده و سرمایه اجتماعی را افزایش می دهد.

  عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بحث جمهوریت و اسلامیت نظام، گفت: انتخابات، تنها نماد جمهوریت نظام نیست بلکه مظهر اسلامیت آن نیز هست چرا که مشورت، اصلی اسلامی است.

  وی افزود: انتخابات در عین حال عامل مهمی برای بقا و استواری نظام است و لذا باید تلاش کنیم تا انتخاباتی پرشور برگزار شود.

  روحانی با یادآوری این نکته که مشکلات معیشتی، فقر و فشار اقتصادی و همچنین برخورد غلط با مردم، آنها را از دین جدا می کند، به سوءاستفاده از مقدسات در سال های اخیر اشاره کرد و گفت: دین بازیچه نیست و نباید با دین مردم بازی کرد.

  رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان تأکید کرد: یک دولت خوب، تنها برای دنیای مردم نیست بلکه برای آخرت آنها نیز مؤثر است.

  اعتیاد امنیت ملی انقلاب تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام جامعه حقوق دولت رهبر معظم انقلاب عضو مجلس خبرگان رهبری عضو مجمع تشخیص مصلحت
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها