اذعان کریستین ساینس مانیتور ؛

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 31937

  " هاوارد لافرانچی" در مقاله ای تحت عنوان" برنامه هسته ای ایران: اوباما موضوع دیپلماسی را در سفرش به رژیم صهیونیستی در دستور کار قرار خواهد داد" به وجود اختلاف نظر میان" باراک اوباما" رییس جمهور آمریکا و" بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی می پردازد.

  به گزارش پارس، باشگاه خبرنگاران به نقل از کریستین ساینس مانیتور، نویسنده با اذعان به سردرگمی و اختلاف نظر میان" باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا، " بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی و کنگره آمریکا در مورد برنامه هسته ای کشورمان می افزاید" اوباما در حالی با شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی مصاحبه کرده است که کاخ سفید و" بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی با وی بر سر چگونگی مواجهه با برنامه هسته ای با یکدیگر اختلاف نظر دارند. "

  وی در ادامه می افزاید" باراک اوباما" رییس جمهور آمریکا با اظهارنظر جدید خود در صدد است تا نئومحافظه کاران آمریکایی و" بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی را قانع سازد به وی اعتماد کنند تا او تحریم های ضد ایرانی را افزایش دهد. "

  نویسنده با اذعان به ناتوانی دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی در آغاز اقدامی نظامی علیه کشورمان می افزاید" دیوید میلر" کارشناس مسائل خاورمیانه معتقد است که" سال ۲۰۱۳ سال حمله نظامی علیه ایران نخواهد بود. " این کارشناس آمریکایی مدتهای مدید مشاور شماری از شخصیت های دموکرات و جمهوریخواه آمریکا بوده است. وی در ادامه می افزاید هنوز هم راه دیپلماتیک و ادامه مذاکره با جمهوری اسلامی ایران میسر است. "

  وی در ادامه با اشاره به اختلاف نظر صهیونیست ها و آمریکایی ها در مورد مواجهه نظامی با ایران می نویسد" بین اوباما و نتانیاهو بر سر این مسئله اختلاف نظر زیادی وجود دارد. ساعتهای اوباما و نتانیاهو بر سر بکارگیری قوه قهریه علیه جمهوری اسلامی ایران با یکدیگر هماهنگ نیست زیرا که اختلاف دیدگاهی اساسی میان این دو رهبر وجود دارد. در این باره" حیم مالکل" پژوهشگر مرکز" مطالعات استراتژیک و بین الملل" در واشنگتن در این باره معتقد است که میان اوباما و نتانیاهو بر سر برنامه هسته ای ایران و چگونگی مواجهه با آن اختلاف نظری اساسی وجود دارد. وی معتقد است شکاف بزرگی میان دیدگاه اوباما و نتانیاهو درباره برنامه هسته ای وجود دارد. "

  وی در ادامه می افزاید" اوباما معتقد است که هنوز هم دیپلماسی در مورد برنامه هسته ای ایران کارآمد است. اوباما زمان بسیار محدودی برای قانع نمودن نتانیاهو دارد تا نظر او را در مورد برنامه هسته ای ایران قبول کند. از سوی دیگر" میلر" از پژوهشگران مرکز بین المللی" وودرو ویلسون" بر این باور است که دولت جدید رژیم صهیونیستی متشکل از احزاب مختلفی است که با نظر نتانیاهو در مورد برنامه هسته ای ایران مخالف هستند و بیشتر مایلند تا بر مسائل داخلی آن رژیم از جمله حل معضلات اقتصادی و اجتماعی تمرکز نمایند. در این میان آنان خواهان آن هستند تا تمرکز افکار عمومی از مسئله فلسطین و برنامه هسته ای ایران منحرف شود در حالیکه نتانیاهو خلاف این مسئله را خواهان است.

  اوباما ایران باراک اوباما برنامه هسته ای ایران بنیامین نتانیاهو دولت رژیم صهیونیستی رییس جمهور نخست وزیر رژیم صهیونیستی واشنگتن

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها