• لینک کوتاه
 • کد خبر: 31883

  دولت صربستان قصد دارد برای جبران کسری بودجه خود از روسیه اعتبار مالی درخواست کند، ولی رقم آن را از یک میلیارد دلار به ۵۰۰ میلیون دلار کاهش داده است.

  به گزارش پارس، فارس به نقل از خبرگزاری « نووستی» ، دولت صربستان از درخواست خود از روسیه برای ارائه اعتبار مالی معادل یک میلیارد دلار به این کشور صرف نظر کرده و بجای آن از مقامات مسکو اعتباری معادل ۵۰۰ میلیون دلار طلب خواهد کرد.

  " ملاجان دینکیچ" وزیر اقتصاد و دارایی صربستان با اعلام این مطلب گفت: مبلغ وام یک میلیارد دلاری که پیش از این در مذاکرات با دولت روسیه مطرح شده بود، دیگر مورد نیاز نیست و ما میزان وام درخواستی خود را به ۵۰۰ میلیون دلار تغییر خواهیم داد.

  این مقام صرب افزود: البته شرایط روسیه برای واگذاری اعتبار ۵۰۰ میلیون دلاری هنوز مشخص نیست، ولی مقامات بلگراد انتظار دارند که شرایط مسکو در این رابطه بهتر از دیگر اعتبارات درخواست شده باشد.

  همانطور که در سال ۲۰۱۲ اعلام شد دولت صربستان هزینه قابل توجهی برای جبران کسری بودجه خود نیاز دارد. در آن زمان مقامات بلگراد در حال انجام مذاکراتی با روسیه برای دریافت اعتباری معادل یک میلیارد دلار بودند که این مذاکرات هنوز به نتیجه نرسیده بود.

  اقتصاد دلار دولت روسیه صربستان کسری بودجه مسکو میلیارد میلیون دلاری

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها