• لینک کوتاه
 • کد خبر: 31862

  گروهک تروریستی منافقین پیشنهاد دولت آلبانی برای اعطای پناهندگی به ۲۱۰ عضو این گروهک را رد کرد.

  به گزارش پارس، فارس به نقل از پایگاه خبری « الجزیرة» نوشت: گروهک تروریستی منافقین، پیشنهاد آلبانی را که برای استقبال از ۲۱۰ عضو این گروهک اعلام آمادگی کرده بود، رد کرد.

  این درحالی است که نخست وزیر آلبانی پس از نشست دیروزش با معاون وزیر خارجه آمریکا و فرستاده ویژه سازمان ملل به عراق اعلام کرده بود که دولتش با انگیزه ای کاملا انسانی برای استقبال از ۲۱۰ عضو منافقین آمادگی دارد. این افراد در حال حاضر در پایگاه « لیبرتی» واقع در بغداد اقامت دارند.

  اما « شاهین قبادی» سخنگوی شورای ملی مقاومت از پاریس در گفت وگو با آسوشیتدپرس اظهار داشت: ما از کمک دولت « تیرانا» قدردانی می کنیم.

  تیرانا پایتخت آلبانی است.

  وی افزود: این شورا نمی تواند با پیشنهاد پناهندگی برای تعداد کمی از اعضای سازمان مجاهدین خلق موافقت کند. این در حالی است که سازمان ملل اعلام کرده است بیش از ۳۰۰۰نفر در پایگاهی در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد، اسکان دارند.

  قبادی پس از آنکه، لیبرتی را یک زندان توصیف کرد، کوپلر را به تداوم سیاست هایش به نفع نظام ایران و تحرک علیه امنیت ساکنان پایگاه لیبرتی متهم کرد.

  وی گفت: تنها گزینه های مورد بررسی، انتقال تمام ساکنان لیبرتی به آمریکا یا اروپا یا بازگرداندن همه آنها به اردوگاه اشرف در نزدیکی مرزهای ایران و دادن حق اقامت به آنها است.

  ایران پایتخت دولت زندان سازمان ملل عراق فرودگاه معاون وزیر خارجه آمریکا گروهک

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها