به گزارش پارس؛ آیت‌الله عباس کعبی در گفت‌وگو با فارس، با بیان اینکه ۱۳ آبان نماد استکبار ستیزی و وفاق ملی در شعار مرگ بر آمریکا است اظهار داشت: ۱۳ آبان همانند ۲۲ بهمن، روز قدس و ۹ دی یادآور جنایت‌های امریکا است که توسط ملت ایران یادآوری می‌شود.

آیت‌الله کعبی تصریح کرد: ۱۳ آبان راهبرد مواجهه انقلاب اسلامی با شیطان بزرگ را عملیاتی می‌کند و جلوی بزک کردن چهره آمریکا را می‌گیرد چرا که در حال حاضر ما در شرایطی به سر می‌بریم که عده‌ای با بزک کردن چهره آمریکا می‌خواهند راه‌های ارتباط با آمریکا را هموار کنند.

عضو جامعه مدرسین با تاکید بر اینکه استیلای آمریکا با مقدمه نفوذ محقق می‌شود تاکید کرد: ۱۳ آبان و پاسداشت آن جلوی استیلا و نفوذ را سد می‌کند چرا که یکی از تهدیدهای بزرگ برای انقلاب و یکی از نقشه‌های اصلی دشمن نفوذ است.

وی با اشاره به حضور همه اقشار، طلاب و عموم مردم در روز استکبارستیزی خاطر نشان کرد: فضای ایران اسلامی با فضای محرم و تشییع شهدای مدافع حرم کربلایی شده است؛ روز ۹ دی اگر مقابله با فتنه‌گران داخلی است ۱۳ آبان نیز روز مقابله با فتنه نفوذ آمریکا است.

آیت‌الله کعبی در پایان تاکید کرد: روحیه اسکتبارستیزی ملت ایران در ذات آنها است و این مسئله هیچ ربطی به توافق هسته‌ای و دوره فعلی ندارد.