به گزارش پارس به نقل از تسنیم،  منابعی به سی‌ان‌ان گفته‌اند جو بایدن، معاون رئیس‌جمهور آمریکا، روز جمعه در گفتگو با یکی از رهبران قدرتمند اتحادیه‌های کارگری به صورت تلویحی بیان کرده که در حال برنامه‌ریزی برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری است.

بایدن در گفتگو با هارولد شایتبرگر، رئیس مجمع بین‌المللی آتش‌نشانان، درباره استراتژی‌های مبارزات انتخاباتی سخن گفته و اعلام داشته که تصمیمش درباره حضور در انتخابات را به زودی نهایی خواهد کرد.

منابع می‌گویند این تماس تلفنی یکی از چندین اقدامی است که معاون رئیس‌جمهور انجام داده تا میزان حمایت‌ها را در میان دموکرات‌ها بسنجد.

شایتبرگر از اظهار نظر به سی‌ان‌ان درباره این موضوع خودداری کرده و اعلام داشت که درباره مکالمه‌های خصوصی گفتگو نمی‌کند. اما وی هفته گذشته به مجله نیویورک گفته بود که اگر بایدن وارد رقابت‌ها شود از حمایت آتش‌نشانان برخوردار خواهد بود.

اتحادیه آتش‌نشانان پیشتر حمایت تلویحی خود را از هیلاری کلینتون نشان داده بود اما پس از اینکه اعضای آن ظاهرا امید به کلینتون، کاندیدای اول دموکرات‌ها، را از دست دادند از موضع خود عقب نشست.

اتحادیه‌های کارگری بزرگ در مراحل اولیه انتخابات حمایت‌های خود را معطوف به کلینتون کرده‌اند اما برخی گروه‌ها هنوز اظهار نظری نکرده‌اند تا بایدن زمان کافی برای اتخاذ تصمیم را داشته باشند.

پس از اینکه کلینتون با توافق تجاری "شراکت فرا اقیانوسی" مخالفت کرد "مجمع ملی آموزش" بزرگترین اتحادیه کارگری در آمریکا نیز از وی اعلام حمایت کرد.