• لینک کوتاه
 • کد خبر: 302632

  یک افشاگر آژانس امنیت ملی آمریکا اعلام کرد نهاد امنیتی آمریکا یک نرم‌افزار جاسوسی را در اختیار آلمان قرار داده تا دو کشور بتوانند از شهروندان خود جاسوسی کنند و بر‌ آنها نظارت داشته باشند.

  به گزارش پارس به نقل از فارس «کرک ویبه» افشاگر آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) می‌گوید که این نهاد امنیتی آمریکا نرم‌افزای جاسوسی در اختیار آلمان  قرار داده است که احتمالاً هر دو دولت آمریکا و آلمان از این نرم‌افزار برای نظارت و کنترل بر تمامی جمعیت داخلی استفاده می‌کنند.

  ویبه به پایگاه اسپوتنیک گفت که این نرم‌افزار قابلیت‌هایی دارد. وی ادامه داد: شاید دولت‌های ما می‌خواهند بدانند که ما مستقل از هرگونه فعالیت جنایی یا تروریستی، چه می‌کنیم. شاید آنها می‌خواهند آنچه را که تمامی دولت‌های ظالم برای کنترل جمعیت خود انجام داده‌اند را انجام بدهند.

  طبق اسناد فاش شده، در آوریل 2013، آژانس امنیت داخلی آلمان (BND) پذیرفت تا در قبال دریافت برنامه نرام‌افزار بسیار کارآمد جاسوسی، اطلاعاتی را در اختیار آژانس امنیت ملی آمریکا ارائه دهد.

  این نرم‌افزار موسوم به «XKeyscore» است و آژانس امنیت داخلی آلمان استدلال کرده که اطلاعاتی که با کمک این نرم افزار به دست می‌آید قابل انتقال به آژانس امنیت ملی آمریکا بدون نقض قانون آلمان است.

  در سال 2013، «ادوارد اسنودن» پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا اسنادی را درباره برنامه جاسوسی این نهاد امنیتی آمریکا از ارتباطات تلفنی و اینترنتی شهروندان آمریکایی و مقامات و مردم کشورهای دیگر فاش کرد.

  کمیته پارلمان آلمان که مسوول تحقیق درباره رسوایی جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا بود در مارس 2014 تشکیل شد تا میزان جاسوسی این نهاد از مسوولان آلمانی و کشورهای دیگر را مورد بررسی قرار دهد.

  آلمان امنیت ملی جاسوسی رسوایی نرم افزار

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها