به گزارش پارس ، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با فارس به تشریح جزییات درگیری اخیر نیروی دریایی ارتش با دزدان دریایی پرداخت و اظهار داشت: ۲ روز پیش در منطقه خلیج عدن ۴ یا ۵ فروند قایق که در داخل هر کدام از آنان ۵ نفر نیروهای مسلح و مجهز به سلاح آرپی جی، کلاشینکف و نارنجک بودند به یکی از کشتی‌های نفتکش کشورمان حمله کردند.

وی افزود: اما به دلیل اینکه ما کشتی‌های خود را اسکورت می‌کنیم و این کشتی‌ها تحت حمایت ناوهای نیروهای دریایی و تیم عملیات ویژه هستند، دزدان دریایی بعد از یک درگیری سنگین و طولانی، پا به فرار گذاشته و منطقه را ترک کردند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: آنان فکر می‌کنند که کشتی‌ها بدون حمایت هستند اما وقتی با حمایت و جدیت نیروهای ما مواجه می‌شوند منطقه را ترک می‌کنند و ماموریت ما در این زمینه این است که آنها را دور کنیم تا به کشتی‌هایمان لطمه‌ای وارد نکنند و امنیت کشتی‌هایمان حفظ شود.

سیاری در پایان با بیان اینکه جمهوری اسلامی تاکنون اقتدار بسیاری زیادی از خود نشان داده است، تصریح کرد: از ابتدا که مسئولیت برقراری امنیت در خلیج عدن را آغاز کردیم تا امروز موفق بودیم و همه کشتی‌ها را سالم از منطقه عبور دادیم و با اقتدار در منطقه حضور داریم و امنیت در منطقه برقرار است.