• لینک کوتاه
 • کد خبر: 281520

  سنگاپور استعمال محصولات توتون و تنباكوي جديد، سيگار بدون دود و ديگر محصولات دخاني و انفيه را ممنوع مي كند.

  به گزارش پارس به نقل از ايرنا، وزارت بهداشت سنگاپور روز سه شنبه اعلام كرد از 15 دسامبر (24 آذر) محصولات توتون و تنباكوي جديد و محصولات دخاني كه در اين كشور كوچك جنوب شرق آسيا در دسترس نيست را ممنوع مي كند.

  اين ممنوعيت براي پيشگيري و محافظت از بهداشت عمومي در برابر مضرات شناخته شده و بالقوه محصولات دخاني اجرا مي شود.

  سنگاپور ممنوعيت استفاده از محصولات دخاني را در دو مرحله اجرايي مي كند و در مرحله نخست از 24 آذرماه محصولات جديد و محصولات دخاني مانند سيگار برگ، سيگار بدون دود، انواع توتون و تنباكو نيكوتين دار و بدون نيكوتين و هر محصول حاوي نيكوتين يا تنباكو ممنوع خواهد شد.

  مرحله دوم ممنوعيت دخانيات در سنگاپور نيز از اول اوت سال آينده ميلادي (دهم مرداد 1395) اجرايي مي شود و اين ممنوعيت شامل محصولات موجود در بازار محلي مي شود.

  به نوشته تارنماي شبكه خبري آسيا، وزارت بهداشت سنگاپور اين ممنوعيت را شامل انفيه بيني و دهان اعلام كرد تا بازار محلي بتواند تا آن زمان اين ممنوعيت را عملياتي كند.

  يك مرد سنگاپوري چندي پيش به اتهام پرتاب ته سيگار خود در خيابان اين دولت - شهر 15 هزار و 836 دلار آمريكا جريمه شد.

  در سنگاپور قوانين خاصي براي بهداشت و پاكيزگي حاكم است. واردات و مصرف آدامس نيز در سنگاپور براي حفظ اماكن عمومي ممنوع است.

  ممنوعيت جويدن آدامس در سنگاپور سال 1992 تصويب و در سال 2004 و 2010 مورد تجديدنظر قرار گرفت.

  نكشيدن سيفون دستشويي و رهاكردن زباله بر روي زمين و فروش و مصرف آدامس نيز در سنگاپور جرم محسوب مي شود و فرد متخلف بايد جريمه هاي سنگيني بپردازد.

  دولت سنگاپور براي مقابله با دخانيات و حفاظت از سلامت جوانان از سال گذشته استفاده از قليان در اماكن عمومي را نيز ممنوع كرد و به واردكنندگان فعلي قليان فرصت داد تا سال 2016 ميلادي تجارت خود را تغيير دهند.

  تجارت جرم دلار دولت زباله زمین سیگار قلیان واردات وزارت بهداشت

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها