به گزارش پارس به نقل از مشرق، تام کاتن سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی سه‌شنبه شب پس از آنکه اعلام شد مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 در روز چهارشنبه نیز ادامه می‌یابد، باز هم با اتهام‌زنی به ایران، خواستار ترک میز مذاکره شد.

کاتن در این بیانیه‌ای ایران را به «دورویی» متهم کرده و مدعی شده است که دولت باراک اوباما با ادامه مذاکرات با تهران، قصد دارد برای حل موضوعات باقی‌مانده، به ایران امتیاز دهد.

وی در بخشی از این بیانیه نوشته است: «بهترین راهکار این است که همین حالا مذاکرات هسته‌ای را ترک کرده و به موضع قدرت بازگردیم. ما باید تحریم‌های تعلیق‌شده ذیل برنامه اقدام مشترک را احیا کرده و کنگره هم قادر است بلافاصله تحریم‌های تازه‌ای وضع کند.»

از ابتدای مذاکرات هسته‌ای، کنگره آمریکا در نقش بازیگر سخت‌گیر ظاهر شده و هرگاه واشنگتن نیاز به فشار بیشتر داشته، تهران را به افزایش تحریم‌ها تهدید کرده است.

مذاکرات هسته‌ای در حالی در شهر لوزان سوئیس در جریان است که خبرگزاری رویترز به نقل از دیپلمات‌های غربی مدعی شده است که 1+5 تا بامداد امروز به تهران برای تصمیم‌گیری زمان داده است. با این حال خبرنگار روزنامه جروزالم‌پست این ادعا را به نقل از یک منبع دیپلماتیک رد کرده است.

سه‌شنبه شب وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد در روزهای اخیر پیشرفت‌های خوبی در مذاکرات صورت گرفته و با توجه به اینکه «چند موضوع دشوار» باقی مانده، گفت‌وگوها در روز چهارشنبه نیز ادامه می‌یابد.