به گزارش پارس به نقل از ایسنا، پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره گزارش داد: نتایج اولیه انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی پس از شمارش ۹۴ درصد آراء حاکی از پیروزی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این انتخابات با دستیابی ۳۰ کرسی از مجموع ۱۲۰ کرسی است.
 
اتحاد صهیونیستی به رهبری اسحاق هرتوزگ که رقیب اصلی نتانیاهو محسوب می‌شد نیز با ۲۴ کرسی و لیست مشترک عربی با ۱۳ کرسی در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.
 
این نتایج برعکس نظرسنجی‌هایی است که پیش از انتخابات برگزار شده و جلو افتادن اتحادیه صهیونیستی از حزب لیکود را نشان داده بود.
 
مسئولان اسرائیلی می‌گویند میزان مشارکت در این دوره از انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی ۸ / ۷۱ درصد بوده است.
 
بر اساس این نتایج حزب البیت الیهودی به رهبری نفتالی بنت به هشت کرسی دست یافته است. پیشتر رادیو رژیم صهیونیستی اعلام کرد که نتانیاهو با نفتالی بنت برای تشکیل یک دولت راست‌گرا توافق کرده است.
 
این در حالی است که هرتزوگ در مقابل حامیان خود در تل آویو گفته که منتظر اعلام نتایج رسمی خواهد بود و تمامی گزینه‌ها را در نظر دارد. وی از احزاب دیگر خواسته بود تا برای تشکیل دولتی که خواهان صلح با فلسطینی‌ها باشد با هم توافق کنند.
 
در همین راستا صائب عریقات مذاکره کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که فلسطینی‌ها به دنبال اعلام نتایج اولیه و غیر رسمی انتخابات پارلمانی اسرائیل اقدامات سیاسی خود در دادگاه کیفری بین‌الملل را شدت می‌بخشند.
 
عریقات خاطرنشان کرد: کاملا واضح است که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل دولت آتی را تشکیل خواهد داد. برای همین تشکیلات خودگردان فلسطین تلاش‌های خود را برای رفتن به دادگاه کیفری بین‌المللی سرعت می‌بخشند.
 
وی افزود: اظهارات نتانیاهو که در آن تاکید کرد اجازه تشکیل کشور مستقل فلسطین را نمی‌دهد نشان می‌دهد که جامعه جهانی باید هرچه سریعتر به فلسطین کمک کند.
 
جنبش حماس نیز اعلام کرد که این جنبش هیچ تفاوتی میان احزاب رژیم صهیونیستی قائل نمی‌شود چرا که این احزاب حقوق مردم فلسطین را نادیده می‌گیرند.