به گزارش پارس به نقل از العالم، استفان دی میستورا فرستاده سازمان ملل متحد و هیأت همراهش امروز چهارشنبه با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در شهر دمشق دیدار و گفت وگو کرد.

بشار اسد و میستورا در گفت وگوهای خود به بررسی طرح پیشنهادی میستورا درباره توقف درگیری ها در شهر حلب پرداختند که این گفت وگوها مثبت و سازنده ارزیابی شد.

به گزارش سانا، رئیس جمهوری سوریه در این دیدار بار دیگر اعلام کرد که از هر طرحی که به حل بحران سوریه کمک کند و باعث توقف خونریزی ها و آغاز به کار نهادهای کشورش شود، حمایت می کند.

وی تاکید کرد: باید همه کشورهایی را که به حمایت مالی از تروریست های فعال در سوریه می پردازند و تروریست به این کشور می فرستند، زیر فشار گذاشت تا به قطعنامه های ۲۱۷۰ و ۲۱۷۸ سازمان ملل عمل کنند.

دی میستورا نیز ابراز امیدواری کرد که همه طرف ها به اجرایی شدن طرحش کمک کنند تا امنیت و آرامش به شهر حلب و نهایتاً به همه مناطق سوریه بازگردد.

ولید المعلم وزیر امور خارجه، بثینه شعبان مشاور سیاسی و رسانه ای بشار اسد، فیصل مقداد معاون وزیر امور خارجه و احمد عرنوس مشاور وزیر امور خارجه در این دیدار حضور داشتند.

بشار اسد روز ۱۰ نوامبر ۲۰۱۴ نیز در دیدار با میستورا اعلام کرده بود که دولت برای تأمین امنیت ساکنین شهر حلب و دیگر مناطق ناآرام کشور تلاش می کند.