به گزارش پارس به نقل از  ایرنا: نمایندگان مجلس شورای اسلامی که هفته قبل برای سرکشی به حوزه های انتخابیه خود سفر کرده بودند، هفته آینده در مجلس شورای اسلامی حضور می یابند و لایحه الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت را مورد بررسی قرار می دهند.

طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر،لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم و اصلاحات بعدی آن، طرح اصلاح قانون تعاونی نمودن تولید و یکپارچه شدن اراضی در حوزه عمل شرکت های تعاونی روستایی، طرح حمایت از احداث، تجهیز، نوسازی و مدیریت مساجد کشور و پیگیری امور نمازخانه ها و لایحه اجازه مشارکت جمهوری اسلامی ایران در افزایش سرمایه دور پنجم بانک توسعه اسلامی از دیگر طرح ها و لوایح اعلام شده در برنامه هفته آینده نمایندگان است.

همچنین شور دوم طرح حمایت از صنعت برق کشور، طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده ،طرح اصلاح بند (ج) ماده (178) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران و طرح اصلاح بند (ز) ماده (44) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران نیز در دستور کار نمایندگان اعلام شده است.

لایحه چگونگی تشکیل و نحوه رسیدگی هیاتهای انضباطی نیروهای مسلح ،طرح دائمی شدن قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسوولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث ،لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی نیز در جلسات علنی هفته آینده مورد بررسی قرار می گیرد.

علاوه بر این طرح جلوگیری از پرداخت دموراژ (خسارت تاخیر) به کشتی ها ، طرح اصلاح تبصره (1) ماده (69) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت،طرح الحاق یک تبصره به قانون احداث پروژه های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانک ها و سایر منابع مالی و پولی کشور،طرح جرم سیاسی،طرح اصلاح قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، طرح الحاق یک بند به ماده (524) قانون آئین دادرسی مدنی، طرح الحاق یک تبصره به ماده (505) قانون آئین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب و طرح اصلاح موادی از آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی از دیگر برنامه های اعلامی هفته آینده اعلام شده است.

نمایندگان هفته پیش رو گزارش کمیسیون عمران در مورد سانحه مورخ 12/12/1392 سقوط جت فالکن فلایت چک سازمان هواپیمایی کشوری در آب های جزیره کیش را هم استماع می کنند.

استماع گزارش کمیسیون عمران در مورد زلزله های دوازدهم و نوزدهم دی ماه سال 1392جزیره کیش در استان هرمزگان برنامه دیگر نمایندگان در جلسات علنی هفته آینده اعلام شده است.**حضور 12 وزیر در کمیسیون های تخصصی و خاص

12 عضو کابینه هفته آینده در کمیسیون های مجلس شورای اسلامی حضور می یابند تا به سوالات نمایندگان مجلس شورای اسلامی پاسخ دهند و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه نیز قرار است نشست مشترکی با رییس و مسئولان قوه قضائیه داشته باشند.

به گزارش ایرنا، در این زمینه علی اصغر فانی، محمود حجتی، عباس آخوندی، محمدرضا نعمت زاده، بیژن نامدار زنگنه،محمود واعظی، عبدالرضا رحمانی فضلی، حمید چیت چیان، سردار حسین دهقان، علی اکبر صالحی و علی طیب نیا 12 عضو کابینه هستند که قرار است در هفته آینده در کمیسیون های تخصصی حضور یابند.** فانی در کمیسیون آموزش

اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات روز یکشنبه طرح یک فوریتی استفساریه قانون الحاق دو تبصره به ماده(17) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش را در برنامه اعلامی خود دارند.

بررسی تقاضای ده نفر از نمایندگان مبنی بر اعمال ماده(236) آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در خصوص نحوه عملکرد مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مجموعه های تابعه و بررسی طرح ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی و حذف ماده (4) قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دیگر برنامه های اعلامی این کمیسیون در روز یکشنبه اعلام شده است.

اعضای این کمیسیون همچنین دوشنبه آینده جلسه کارگروههای آموزش و پرورش، تحقیقات و فناوری، علوم انسانی و اسلامی شدن دانشگاهها، آموزشهای مهارتی و آموزش عالی و آموزش پزشکی را برگزار می کنند.

علی اصغرفانی وزیر آموزش و پروش نیز به این کمیسیون دعوت شده است تا با حضور وی مشکلات وزارتخانه در سال تحصیلی جدید مورد بررسی قرار گیرد.

بررسی سؤال های سیدشکرخدا موسوی،سیدحسین دهدشتی، علیرضا سلیمی، سیدعلی طاهری،محمدمهدی مفتح ،محمدعلی اسفنانی ،حلیمه عالی و سیدمحمد بیاتیان از وزیر آموزش و پرورش نیز در برنامه این کمیسیون در روز دوشنبه اعلام شده است.** ربیعی میهمان کمیسیون اجتماعی

نمایندگان عضو کمیسیون اجتماعی مجلس روز یکشنبه بررسی طرح یک فوریتی الحاق یک تبصره به ماده (5) قانون گزینش معلمان را ادامه می دهند.

همچنین قرار است علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز سه شنبه در کمیسیون حضور یافته و به سوالات یونس اسدی نماینده مشکین شهر،محمدسعید اربابی نماینده ایرانشهر(دومورد)،ایرج عبدی نماینده خرم آباد،عباس مقتدایی نماینده اصفهان، احمد بخشایش نماینده اردستان،علی علیلو نماینده شبستر پاسخ دهد.

اعضای این کمیسیون انتخاب دو نفر از اعضای کمیسیون اجتماعی به عنوان ناظر در ستاد ساماندهی مشاغل خانگی و همچنین انتخاب یک نفر از اعضاء به عنوان ناظر در شورای حقوق و دستمزد را در برنامه خود دارند.** طیب نیا در کمیسیون اقتصادی

اعضای کمیسیون اقتصادی روز یکشنبه طرح استفساریه شمول و یا عدم شمول مالیات و عوارض بر ارزش افزوده و عوارض بر آلایندگی تولیدات مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و تأمین کالای اساسی و اقتصاد مقاومتی با حضور سردار جلالی رئیس ستاد پدافند غیرعامل کشور را بررسی می کنند.

همچنین قرار است اعضای این کمیسیون روز سه شنبه هفته آینده میزبان علی طیب نیا باشند. وزیر امور اقتصادی و دارایی قرار است روز سه شنبه به سؤالات حسینعلی حاجی نماینده شاهین شهر،محمدسعید اربابی نماینده ایرانشهر،سیدمهدی موسوی نژاد نماینده دشتستان محمدمهدی مفتح نماینده تویسرکان، شکرخدا موسوی نماینده اهواز، عبداله سامری، ناصر صالحی نسب و سید راضی نوری نمایندگان خرمشهر، دشت آزادگان و شوش پاسخ دهد.** کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

سردار حسین دهقان وزیر دفاع نیز سه شنبه پیش رو در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حضور می یابد تا به سوالات حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان،ایرج عبدی نماینده خرم آباد،فتح اله حسینی نماینده قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب، سیدحسین دهدشتی نماینده آبادان پاسخ دهد.** زنگنه،صالحی و چیت چیان در کمیسیون انرژی

دعوت از علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهوری و ریاست سازمان انرژی اتمی در خصوص فعالیت های آن سازمان در برنامه اعلامی کمیسیون انرژی در روز یکشنبه است.

علاوه بر این اعضای این کمیسیون قرار است تقاضای تحقیق و تفحص جمعی از نمایندگان از شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران با حضور مسئولین وزارت نفت، مدیر عامل شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران، دیوان محاسبات کشور، سازمان بازرسی کل کشور و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی بررسی کنند.

حمید چیت چیان وزیر نیرو هم روز دوشنبه میهمان اعضای کمیسیون انرژی خواهد بود تا به سوالات یونس اسدی نماینده مشکین شهر،سیدهادی حسینی نماینده قائم شهر(سه مورد)، ناصر سودانی نماینده اهواز،علیرضا خسروی نماینده سمنان،احمد علی مقیمی نماینده بهشهر،نصرالله پژمان فر نماینده مشهد،جبار کوچکی نژاد نماینده رشت،حسن کامران نماینده اصفهان،فتح الله حسینی نماینده قصرشیرین(دو مورد)،احمد جباری نماینده بندر لنگه،سیدحسین نقوی حسینی نماینده ورامین،سید عنایت الله هاشمی نماینده سپیدان و جمشید جعفرپور نماینده لارستان پاسخ دهد

دعوت از وزیر نفت جهت پاسخ به سوالهای نادر قاضی پور نماینده ارومیه (6 مورد)، موسی الرضا ثروتی نماینده بجنورد، امیرعباس سلطانی نماینده بروجن، سیدرمضان شجاعی نماینده ساری، عزیز اکبریان نماینده کرج ،حمید رسایی نماینده (دو مورد)،سیدشکرخدا موسوی نماینده اهواز،محمد حسن آصفری نماینده اراک هم برنامه دیگر اعضای کمیسیون انرژی در روز دوشنبه اعلام شده است.

اعضای این کمیسیون روز سه شنبه نیز قرار است طرح یک فوریتی افزایش جمعیت بهره مند روستایی کشور از آب شرب با حضور مسئولان و کارشناسان وزارتخانه های نیرو ، جهاد کشاورزی ، امور اقتصادی و دارایی ،معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور ،دیوان محاسبات کشور و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی- کمیسیون فرعی را بررسی کنند.** طرح برداشت 500 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی روی میز کمیسیون برنامه

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات نیز روز یکشنبه رسیدگی به طرح افزایش جمعیت بهره مند روستایی کشور از آب شرب و همچنین رسیدگی به طرح برداشت پانصد میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی و افزایش سرمایه بانکهای دولتی و صندوق مهر امام رضا(ع) به منظور پرداخت تسهیلات ازدواج جوانان را در دستور کار دارند.

اعضای این کمیسیون روز سه شنبه نیز جلسه مشترکی با رئیس و معاونین قوه قضائیه جهت بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل مشترک فیمابین برگزار می کنند.** نشست مشترک اعضای کمیسیون بهداشت و درمان

اعضای کمیسیون بهداشت روز یکشنبه آینده نشست مشترک اعضای کمیسیون و مسئولان شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل شورا دارند ضمن اینکه اعضای این کمیسیون روز دوشنبه نیز طرح منع تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز و آسیب رسان به سلامت در فضاهای مجازی و شبکه های ماهواره ای را بررسی خواهند کرد.

استماع گزارش ریاست جهاد دانشگاهی در خصوص ارائه برنامه های آتی آن نهاد و استماع گزارش معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ریاست سازمان نظام پزشکی در خصوص نحوه تعیین ارزش نسبی خدمات، پذیرش بیماران در بیمارستان های معین و آخرین اقدامات صورت گرفته در جهت جلوگیری از دریافت های خارج از تعرفه برخی از پزشکان هم در دستور کار روز سه شنبه این کمیسیون اعلام شده است.** رحمانی فضلی در کمیسیون شوراها

کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور بررسی طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1375 و اصلاحات بعدی آن را در دستور کار خود دارند .

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور قرار است روز یکشنبه به دعوت برخی نمایندگان جهت پاسخگویی در مجلس حضور یابد.** ربیعی، زنگنه،واعظی میهمان کمیسیون صنایع

اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس روز یکشنبه بررسی طرح ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی و حذف ماده (4) قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بررسی می کنند. علاوه بر این بررسی طرح یک فوریتی بازنگری مقررات اداری و استخدامی شهرداری ها و دهیاری های کشور برنامه دیگر اعضای این کمیسیون در روز یکشنبه اعلام شده است.

همچنین علی ربیعی وزیر تعاون برای پاسخ به سوالات سیدمحمد بیاتیان نماینده بیجار و گروس ،شمس اله بهمئی نماینده رامهرمز و رامشیر،نادر قاضی پور نماینده ارومیه در این کمیسیون حضور می یابد.

دعوت از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای پاسخگویی به سؤالهای حسین نیازآذری نماینده بابل، فتح اله حسینی نماینده قصرشیرین، سرپل ذهاب، گیلانغرب، محمد فیروزی نماینده نطنز، بادرود و قمصر دیگر برنامه اعضای این کمیسیون در این روز اعلام شده است.

همچنین از بیژن زنگنه وزیر نفت دعوت شده است تا به سوالات مهدی عیسی زاده نماینده میاندوآب، شاهین دژ و تکاب و نادر قاضی پور نماینده ارومیه پاسخ دهد.

اعضای کمیسیون صنایع روز سه شنبه بررسی طرح یک فوریتی الحاق هفت بند به ماده(34) قانون پولی و بانکی کشور و بررسی طرح یک شوری استفساریه شمول و یا عدم شمول مالیات و عوارض بر ارزش افزوده و عوارض بر آلایندگی تولیدات مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را در دستور کار اعلامی خود دارند.

همچنین از محمد رضا نعمت زاده دعوت شده است تا به سوالات حسین فتاحی نماینده شهربابک، مهرداد بذرپاش نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر،احمدعلی مقیمی نماینده بهشهر، نکا و گلوگاه، غلامرضا اسدالهی نماینده تربت جام، تایباد و باخرز(سه فقره) پاسخ دهد.** آخوندی در کمیسیون عمران

اعضای کمیسیون عمران مجلس روز یکشنبه طرح یک فوریتی افزایش جمعیت بهره مند روستایی از آب شرب کشور را در دستور کار دارند.

اعضای این کمیسیون همچنین قرار است روز سه شنبه گزارش آخوندی در خصوص طرح جامع مسکن را استماع کنند.

آخوندی همچنین دعوت شده است تا روز سه شنبه به سوالات ابراهیم آقامحمدی نماینده خرم آباد، محمدحسن آصفری نماینده اراک، غلامرضا اسدالهی نماینده تربت جام، احمدی لاشکی به نمایندگی از سؤال کنندگان، محسن بیگلری نماینده سقز و بانه ، سالار مرادی به نمایندگی از سؤال کنندگان، حمیدرضا مشهدی عباسی به نمایندگی از سؤال کنندگان،سیدحمیدرضا طباطبائی نماینده نائین،امیر خجسته نماینده همدان، نوذر شفیعی نماینده ممسنی، سیدرمضان شجاعی کیاسری نماینده ساری،یونس اسدی نماینده مشکین شهر،مهرداد بذرپاش به نمایندگی از سؤال کنندگان،محمدابراهیم محبی نماینده سنقر و کلیایی پاسخ دهد.** طرح جامع نظام رسانه روی میز کمیسیون فرهنگی

بررسی طرح ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی و حذف ماده (4) قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و بحث و بررسی پیرامون مشکلات فرهنگی با حضور مسئولان دستگاههای ذی ربط برنامه اعلام شده اعضای کمیسیون فرهنگی در روز یکشنبه است.

اعضای این کمیسیون روز سه شنبه نیز بررسی طرح نظام جامع رسانه های همگانی را در دستور کار دارند.** کمیسیون قضائی و حقوقی

بررسی لایحه قضازدایی و حذف برخی عناوین مجرمانه از قوانین و بررسی طرح الحاق یک تبصره به قانون نحوه اجرای اصول(85) و (138) قانون اساسی در رابطه با مسئولیت های رئیس مجلس شورای اسلامی و بررسی سؤالات محمدسعید اربابی نماینده ایرانشهر، سرباز، دلکان و فنوج مصطفی افضلی فرد و علیرضا خسروی نمایندگان اردبیل، نیر، نمین، سرعین و سمنان، مهدیشهر، سرخه از وزیر دادگستری در دستور کار روز سه شنبه این کمیسیون است.** حجتی در کمیسیون کشاورزی

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی روز سه شنبه میهمان اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس است. وی قرار است به سوالات عباس مقتدایی نماینده اصفهان، کارخانه نماینده همدان و فامنین(دو فقره سؤال)، غلامرضا اسدالهی نماینده تربت جام، تایباد و باخزر (دو فقره سؤال)،نادر قاضی پور نماینده ارومیه،محمدرضا رضایی کوچی نماینده جهرم، سیدرمضان شجاعی کیاسری نماینده ساری و میان دورود،حمیدرضا پشنگ نماینده خاش، نصرت آباد، میرجاوه و کورین،امیر خجسته نماینده همدان و فامنین(سه فقره سؤال)،عزت اله یوسفیان ملا نماینده آمل(دو فقره سؤال)،مهرداد بائوج لاهوتی نماینده لنگرود(دو فقره سؤال)، سید شکرخدا موسوی نماینده اهواز و باوی،یونس اسدی نماینده مشکین شهر و علی ایرانپور نماینده مبارکه پاسخ دهد.**رییس سازمان محیط زیست مهمان کمیسیون اصل 90

اعضای کمیسیون اصل نودم (90) قانون اساسی هم روز سه شنبه با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، مدیرعامل صنایع پتروشیمی، مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوا و نمایندگان کمیسیون های بهداشت و درمان و انرژی در مورد کیفیت سوخت نشست خواهند داشت.

همچنین کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی و مشترک رسیدگی به لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیری در روز یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه ادامه بررسی لایحه یک فوریتی رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور و بررسی پیشنهادهای نمایندگان را در دستور کار دارند.

این کمیسیون همچنین روز دوشنبه طرح حمایت از تولید ملی در شرایط ویژه اقتصادی کشور و زمینه سازی توسعه اقتصادی و نیل به اقتصاد مقاومتی را بررسی می کند.