به گزارش پارس، علی‌اصغر میرشکاری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری میزان اظهار کرد: شب گذشته تعدادی از عناصر معاند جمهوری اسلامی که هنوز هویت آنها کشف نشده از پاکستان وارد مرزهای شده و با درگیری با پاسگاه میله 15 درگیر شدند.


وی ادامه داد: اما با هوشیاری و اقدام به موقع ماموران مرزبانی ما با این افراد مقابله شد و ماموران موفق شدند تعدادی سلاح و مهمات و یک دستگاه خودرو از اشرار به غنیمت بگیرند.

میرشکاری با اشاره به اینکه هنوز مشخص نیست این افراد قاچاقچی مواد مخدر بودند یا گروه‌های تروریستی، ادامه داد: اشرار از تاریکی شب استفاده کرده و فرار را بر قرار ترجیح دادند. اما امروز صبح از روی آثار خون به جا مانده مشخص شد که اشرار نیز تلفاتی داشته‌اند.

معاون انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: در جریان این درگیری متاسفانه دو تن از پرسنل جان بر کف نیروهای مرزبانی ما نیز به مقام رفیع شهادت رسیدند و همچنین سه تن دیگر نیز با وجود آنکه شجاعانه و با رشادت جنگیدند، مجروح شدند، اما خدا را شکر حال عمومی آنها خوب است.

میرشکاری با تاکید بر اینکه دولت پاکستان باید برای کنترل و تامین امنیت مرزهایش دقت بیشتری داشته باشد، پیشنهادی به دولت این کشور را مطرح کرد: ایران آمادگی دارد گشت‌های مشترکی را در داخل خاک پاکستان مستقر کند تا عملکرد گروه‌های مواد مخدری و تروریستی را رصد کند و به امنیت در این منطقه کمک کند.