• لینک کوتاه
 • کد خبر: 239285

  توفیق الطیراوی رئیس کمیته فلسطینی تحقیق در مورد فوت یاسر عرفات هشداد داد که احتمال دارد « سناریوی ترور» عرفات این بار علیه محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تکرار شود.

  به گزارش پارس به نقل از تسنیم، رئیس کمیته فلسطینی تحقیق در مورد فوت یاسر عرفات، هشدار داد که احتمال «تکرار سناریوی ترور» عرفات علیه محمود عباس وجود دارد.


  به گزارش روزنامه رای الیوم، توفیق الطیراوی رئیس کمیته فلسطینی تحقیق در مورد فوت یاسر عرفات هشداد داد که احتمال دارد « سناریوی ترور» عرفات این بار علیه محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تکرار شود.

  وی در گفت وگو با خبرگزاری آناتولی افزود: «دلایل سیاسی موجود حاکی از این است که همان رویکردی که در زمان عرفات وجود داشت، اکنون نیز وجود دارد، به این معنی که اسرائیلی ها بر این باورند هنگامی که از یک رهبر فلسطینی خلاص می شوند، رهبر دیگری روی کار می آید که چه بسا مواردی را که رهبر قبلی امضا نکرد، امضا کند».

  وی گفت: « اسرائیلی ها معتقدند احتمال دارد رهبری که بجای رئیس کنونی روی کار می آید بر سر مواردی که محمود عباس با آن مخالف است، با آنان به توافق برسد».

  این در حالی است که محمود عباس به منظور تشکیل دولت فلسطین به پایتختی قدس شریف، این روزها تکاپوی سیاسی فعالی را در سطح بین المللی آغاز کره است.

  اما شبکه الجزیره قطر سال گذشته از پیدا شدن ماده پولونیوم در لباس های عرفات خبر داد تا جایی که مسئولان فلسطینی با نبش قبر عرفات و نمونه برداری از جسد او به منظور معاینه از سوی تیم پزشکی روسی و سوئیسی موافقت کردند.

  در گزارش این تیم پزشکی وجود مقادیر زیادی ماده پلونیوم در جسد عرفات تایید شد.

  اما الطیراوی پیش از این نیز با بیان اینکه بر اساس تحقیقات کمیته فلسطینی، عرفات به دلیل کهولت سن یا ابتلا به بیماری و به مرگ طبیعی فوت نکرد، اسرائیل را به ترور وی متهم کرد.

  عرفات در 11 نوامبر 2004 در یکی از بیمارستان ها فرانسه درگذشت.

  وکیل بیوه عرفات نیز در آن زمان خاطرنشان کرد که  آزمایش‌های انجام شده در فرانسه بر روی جسد عرفات نشان داد که مقدار پلونیوم 210 گاهی اوقات 20 بار و گاهی هم 40 بار بالاتر از اندازه طبیعی بوده است که در آزمایش‌های دیگر در سوئیس به اثبات رسیده است.

  پلونیوم یک عنصر پرتوزا، سمی و بسیار خطرناک است.

  ابتلا به بیماری بیمارستان دولت رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین فرانسه فلسطین فوت قطر محمود عباس مرگ

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها