• لینک کوتاه
 • کد خبر: 239264

  جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تاکید کرد که اظهارات رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در مخالفت با مقاومت مسلحانه بیانگر «سوء نیت» و موضع شخصی وی است.

  به گزارش پارس، تسنیم به نقل از خبرگزاری آناتولی نوشت: «سامی ابو زهری» سخنگوی جنبش حماس امروز پنج شنبه در اظهاراتی کوتاه گفت که اظهارات مکرر محمود عباس درباره محکومیت مقاومت بیانگر سوء نیت وی است.

  وی افزود که مخالفت عباس با مقاومت یک موضع شخصی و جدای از ملت فلسطین است.

  ابو زهری همچنین تاکید کرد که هیچ گزینه ای در برابر فلسطینیان غیر از ابزارهای قدرت و مقاومت نیست.

  بر اساس این گزارش، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بار دیگر مخالفت خود را با مقاومت مسلحانه اعلام کرد و خواستار مقاومت مسالمت آمیز و دیپلماتیک در برابر اسرائیل شد.

  وی در مصاحبه با شبکه سی بی سی مصر گفت: هرگز وضعیت کنونی (تجاوزات اسرائیل علیه کرانه باختری و قدس را نمی پذیریم) اما این به معنای آن نیست که به مقاومت مسلحانه که من کاملا مخالف آن هستم، بازگردیم بلکه باید مقاومت مردمی از طریق راه حل های دیپلماتیک و سیاسی باشد.

  اسرائیل تنها گذرگاه تجاری غزه را بست

  مسئولان رژیم اشغالگر اسرائیل امروز پنج شنبه به بهانه اعیاد یهودیان، گذرگاه کرم ابو سالم تنها گذرگاه تجاری نوار غزه را بسته و مانع ورود کالاها به غزه شدند.
  «منیر الغلبان» مدیر بخش فلسطینی گذرگاه کرم ابو سالم در این باره اظهار داشت که مسئولان رژیم صهیونیستی تصمیم گرفتند گذرگاه کرم ابو سالم را به مدت سه روز تعطیل کنند.
  وی افزود: شرکت های فلسطینی در بخش اسرائیلی گذرگاه به ما ابلاغ کردند که واردات مصالح ساختمانی به غزه تا روز یکشنبه انجام نخواهد شد.

  یورش شهرک نشینان به مسجد الاقصی

  شهرک نشینان صهیونیست امروز پنج شنبه نیز در میان حراست شدید نیروهای پلیس رژیم اشغالگر به مسجد الاقصی یورش بردند.
  بر اساس این گزارش، نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی مسجد الاقصی را به محاصره خود درآورده و مانع از ورود نمازگزاران به خصوص زنان به داخل مسجد شدند در حالی که به شهرک نشینان اجازه یورش به مسجد الاقصی را دادند.

  برگزاری دومین نشست مشترک جنبش های فتح و حماس در غزه

  یک مسئول دولت وفاق ملی فلسطین از نشست دو جانبه قریب الوقوع دو جنبش فتح و حماس در غزه به منظور بررسی مسائل مورد اختلاف خبر داد.
  حسین شیخ رئیس هیات امور مدنی فلسطین با اشاره به دیدار اخیر رامی حمد الله نخست وزیر دولت وفاق ملی و اسماعیل هنیه نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی "حماس" که در جریان سفر هیات دولت وفاق ملی به غزه برگزار شد، خاطر نشان کرد که این دیدار در فضایی کاملا مثبت برگزار شد و جنبش حماس تمایل و جدیت خود برای پایان دادن به شکاف داخلی را نشان داد.
  وی افزود در دیدار مذکور تمامی مسائل مورد اختلاف مانند بحث مشارکت سیاسی، پارلمان، انتخابات سراسری و نیروهای امنیتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
  شیخ درباره استقرار عناصر گارد ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین در گذرگاه های غزه نیز اظهار داشت که هنوز هیچ توافقی در این زمینه حاصل نشده است و گفتگوهای صورت گرفته بر سر بازگشت کارمندان و نیروهای مدنی بر سر کارشان در این گذرگاه ها بوده است.
  وی افزود ما نشست های متعددی نیز با نمایندگان سازمان ملل و مسئولان صهیونیستی برای هماهنگی به منظور فعالیت نیروهای فلسطینی در گذرگاه ها برگزار کرده ایم و این نیروها طی یک هفته آینده بر سر کارهای خود حاضر خواهند شد.
  شیخ افزود به محض حضور این نیروها بر سر کارهایشان روند واردات مصالح ساختمانی به غزه بر اساس توافقنامه امضا شده میان طرف فلسطینی، سازمان ملل و رژیم صهیونیستی آغاز خواهد شد.
  وی همچنین از تلاش ها برای افزایش ظرفیت عبور کامیون از گذرگاه کرم ابو سالم به 450 دستگاه در روز خبر داد و گفت انتظار می رود این گذرگاه تا 4 الی 6 ماه آینده ظرفیت عبور 800 کامیون در روز را داشته باشد.
  این مسئول دولت وفاق ملی تصریح کرد که طرف فلسطینی موافقت اولیه با افزایش ظرفیت عبور کامیون از گذرگاه های غزه تا 1500 کامیون در روز را اعلام کرده است و این مساله می تواند 80 درصد از نیازهای غزه را برطرف کند.

  درخواست کمک وزارت بهداشت غزه از جامعه جهانی

  وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه از جامعه جهانی و تمامی نهادهای حقوقی جهان خواست تا سریعا برای نجات غزه از وضعیت کنونی در نتیجه تشدید بحران سوخت در این منطقه، اقدام نمایند.
  «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه گفت که بیمارستان های نوار غزه و مراکز بهداشتی از بحران سوخت رنج می برند که ادامه کار این مراکز را در معرض تهدید قرار داده است.
  وی افزود: وزارت بهداشت از جامعه جهانی خواسته است تا سریعا برای نجات جان هزاران بیمار در غزه و وضعیت بهداشت این منطقه وارد عمل شوند.
  بیمارستان های غزه با بحران شدید کمبود سوخت مواجه هستند که ادامه کار این بیمارستان ها و ارائه خدمت به بیماران را در معرض تهدید قرار داده است.

  بیمارستان جهان حماس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین رژیم صهیونیستی زنان سازمان ملل فلسطین مصاحبه واردات

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها