به گزارش پارس به نقل از تسنیم، منابع عراقی از هلاکت شماری از سرکرده های داعش در موصل و کرکوک و مکان حضور ابوبکر البغدادی خبر دادند.


به گزارش پایگاه النهرین، یک منبع امنیتی مسئول در عملیات صلاح الدین اعلام کرد: عشایرموصل، مهیب عبدالله اکرم ملقب به ابو طلحه مسئول نظامی داعش را در تل الرمان این شهر به هلاکت رساندند.

از سوی دیگر تروریست های داعش سه منزل متعلق به نیروهای امنیتی را در روستای مزرعه بیجی در ۳۵ کیلومتری شمال تکریت منفجر کردند.

در استان کرکوک منابع امنیتی از عملیات ویژه نیروهای عراقی در جنوب ناحیه "تازه" در استان کرکوک خبر دادند و افزودند: در هلی برن موفق نیروهای امنیتی عراق نعمه عبد نایف الجبوری والی داعش در کرکوک و عبدالناصر هلال محمود الدلیمی ملقب به ابو هلال مسئول شاخه نظامی داعش در کرکوک و ابو داوود البیتاتی مسئول داعش در منطقه الرشاد را به هلاکت رساندند.

عدنان الاسدی از مسئولان وزارت کشور عراق بر ضرورت استفاده از افکار و طرح های متخصصان تاکید کردند.همزمان منابع فرانسوی از حملات جنگنده های این کشور به مراکز داعش در نزدیکی روستای الحویجه در غرب کرکوک خبر دادند.

در همین حال منابع امنیتی عراقی فاش کرد: اطلاعات دریافتی نشان می دهد که ابوبکر البغدادی هم اکنون در سوریه است و در عراق نیست.وی در مناطق حومه الرقه و دیرالزور به اتفاق سه نفر از معاونانش در تردد است.

به گفته این منابع معاونان وی را دو عراقی و یک سوری تشکیل می دهند و البغدادی اخیر با سرکرده های گروهک برای بالا بردن روحیه آنها دیدار کرده است.

این منابع درباره علت حضور البغدادی به سوریه جذب ده ها مُخبر از سوی آمریکا در عراق برای رصد تحرکات او بر اساس نظریه قطع سر افعی برای نابودی داعش مشابه کاری که درباره اسامه بن لادن رهبر القاعده صورت گرفت، دانستند.

به گفته منابع عراقی، سئوال بزرگی که هم اکنون ذهن مقامات آمریکایی را مشغول کرده مکان حضور ابوبکرالبغدادی سرکرده گروه دولت اسلامی عراق و شام است که شروع حملات به سوریه در این راستا است و تمرکز حملات بر سوریه این فرضیه را تقویت می کند که آمریکایی احتمال داده اند که البغدادی پس از جدی شدن حملات علیه داعش موصل را ترک کرده و به سوریه رفته است.