این تظاهرات ضد دولتی که از روزها قبل از سوی عمران خان رهبر حزب مخالف تحریک انصاف برنامه ریزی شده بود، هم اکنون در لاهور درحال برگزاری است.


همچنین هواران حزب جبنش مردمی به رهبری طاهر القادری نیز در این تظاهرات حضور دارند.

به گزارش پارس به نقل از ایرنا، تا این لحظه فضایی آرام بر تظاهرات ضدولتی در شهر لاهور حاکم بوده است و تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر خشونت و درگیری از لاهور دریافت نشده است.

اگرچه عمران خان اعلام کرده بود که قصد دارد در سالروز استقلال پاکستان، پایتخت این کشور را به صحنه تظاهرات گسترده علیه دولت تبدیل کند، اما اسلام آباد امروز نسبتا آرام بود و هیچ گونه تجمع یا تظاهرات ضددولتی در هیچ نقطه از این شهر برگزار نشد.

با اینحال، هنوز هم احتمال حرکت مخالفان از شهر لاهور به سمت اسلام آباد وجود دارد. با توجه به فاصله حدودا 300 کیلومتری این دو شهر، به نظر نمی رسد امشب و یا حتی فردا صبح نیز رویداد خاصی در اسلام آباد رخ دهد.

به هرحال، تقریبا از اوایل هفته جاری تدابیر شدید امنیتی در اسلام آباد اتخاذ شده و بسیاری از خیابانها ازجمله خیابانهای منتهی به ساختمانهای دولتی و مراکز حساس و مهم این کشور با استفاده از کانتیترهای بزرگ مسدود شده است.

برخی مقامات دولتی پاکستان اعلام کرده اند که برای طرفداران طاهر القدری رهبر حزب جنبش مردم منعی برای برگزاری تظاهرات آرام در اسلام آباد وجود نخواهد داشت.

قرار است چودری نثار علی خان تا ساعتی دیگر (ساعت 20 به وقت محلی) در یک کنفرانس مطبوعاتی آخرین اخبار را درباره مواضع دولت نسبت به برنامه مخالفان برای کشاندن موج تظاهرات به سمت پایتخت اعلام کند.

عمران خان که مدعی تقلب کسترده در انتخابات سال 2013 بوده و مدعی است که نواز شریف با تقلب در انتخابات، کرسی نخست وزیر را تصاحب کرده است، تا این لحظه از موضع ضددولتی خود عقب نشینی نکرده و با وجود دعوت نواز شریف از او برای مذاکره، اعلام کرده است که تنها درصورت استعفای نواز شریف، دست از تظاهرات ضددولتی خواهد کشید.