به گزارش پارس به نقل از فارس روز گذشته خبری مبنی بر احتمال مصادره شرکت هواپیمایی قشم ایر به عنوان یکی از شرکت های مجموعه هلدینگ سوری نت متعلق به بابک زنجانی شنیده شد.


در این باره جمله ای به نقل از رئیس سازمان هواپیمایی کشوری هم آورده شده مبنی بر اینکه: « واگذاری شرکت هواپیمایی قشم ایر به دولت بابت بدهی بابک زنجانی محتمل است، اما سازمان هواپیمایی در این جریان دخالتی ندارد و دادستانی در این جریان تصمیم می گیرد» .

در این راستا حفظ الله آطاهریان، مدیرعامل قشم ایر در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره واگذاری این شرکت هواپیمایی به دولت بابت بدهی بابک زنجانی، گفت: بنده هیچ اطلاعی از این موضوع ندارم؛ اجرای این موضوع در حیطه اختیارات من نیست و مرتبط با قانون گذار است.

وی با بیان اینکه قشم ایر با هماهنگی کامل سازمان هواپیمایی و وزارت راه و شهرسازی راه اندازی شده است، افزود: هر چه مقامات کشور تصمیم گیری کنند، ما مطیع و تابع هستیم و من فقط یک عامل اجرایی هستم.

مدیرعامل قشم ایر ادامه داد: رئیس سازمان هواپیمایی کشوری قطعاً به عنوان یک فرد دولتی، اطلاعات بیشتری در این باره دارد، اینجانب به عنوان مدیرعامل قشم ایر و بخش خصوصی، وظیفه عملیاتی و پروازی خود را انجام می دهم.

آطاهریان اضافه کرد: قطعاً چنین موار دی نظیر واگذاری این ایرلاین به دولت بابت بدهی سرمایه گذار، در حیطه فعالیت دادستانی است، اما بالأخره افرادی از دادستانی هم پیش ما هستند، کنترل می کنند، مساعدت می کنند، ولی درباره واگذاری شرکت به دولت هیچ اطلاعی ندارم.

وی اظهار داشت: در این ایرلاین اشتغال زایی برای بیش از ۸۰۰ نفر به طور مستقیم فراهم شده است و ماهیانه به این افراد حقوق می دهیم و بازار کار خوبی است که برای عده ای از همین مردم فراهم شده است؛ اما دیگر مسائل سرمایه گذار، خارج از این حیطه است.

مدیرعامل قشم ایر ادامه داد: در حال حاضر ۲۱ فروند هواپیما در ناوگان هوایی قشم ایر فعال است که سال تولید آنها همه از ۱۹۹۵ میلادی به بالا است، البته سال تولید برخی از آنها بالای ۲۰۰۰ میلادی است.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی قشم بیان کرد: این تعداد هواپیما شامل بیش از ۲۸۰۰ صندلی پروازی است.

آطاهریان با بیان اینکه هواپیماهای دوربرد برای پروازهای بین المللی در مسیرهای اروپایی در نظر گرفته شده است، بیان کرد: روزانه ۳۸ لگ پرواز توسط این ایرلاین انجام می شود که شامل ۱۹ پرواز رفت و برگشت است.

بنابراین گزارش هواپیماهای این ایرلاین مدل های ایرباس ۳۶۰ و ۳۲۰، فوکر ۱۰۰ و هواپیمای RG است؛ این تعداد هواپیما شامل ۲۸۷۳ صندلی پروازی است و بنا به گفته مسئولان این ایرلاین با راه اندازی آن یک هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

هواپیماهای قشم ایر شامل ۵ فروند ایرباس ۳۳۰۰۶۰۰ با ۱۵۷۵ صندلی، سه فروند ایرباس ۳۲۰ با ۴۵۰ صندلی، ۴ فروند فوکر ۱۰۰ با ۴۰۰ صندلی پرواز و ۴ فروند هواپیمای RG با ۴۴۸ صندلی پرواز است.