به گزارش پارس، تسنیم به نقل از روزنامه دیلی تلگراف نوشت؛ مالزی یک گزارش مقدماتی درباره هواپیمای مفقود شده منتشر کرده است که نشان می دهد هواپیمای مزبور پس از گردش به سمت غرب از پرواز بر فراز خشکی دور شده به گونه ای که ظاهرا هدفش این بوده که از کنترل رادارهای نظامی خارج شود.

دولت مالزی روز پنجشنبه با انتشار اولین یافته ها درباره گم شدن مرموز هواپیما، یک نقشه مبسوط ارائه کرد که نشان می دهد پرواز مسیری غیرمعمول را طی کرده است.

پیشتر یک شرکت استرالیایی اعلام کرد که قطعاتی در خلیج بنگال یافته که طبق ادعاها می تواند مربوط به بوئینگ مفقود شده شرکت مسافربری مالزی باشد.

این شرکت خصوصی گفته اشیایی که به گفته این شرکت لاشه های مربوط به هواپیما است را یافته است و خواستار انجام تحقیقات درباره این قطعات یافت شده در خلیج بنگال شده تا مشخص شود آیا قطعات ذکر شده مربوط به هواپیمای مفقود شده مالزی هستند یا خیر.
هواپیمای مسافربری از نوع بوئینگ ۷۷۷ متعلق به شرکت هواپیمایی مالزی با ۲۳۹ مسافر و سرنشین بامداد روز ۸ مارس از کوالالامپور پایتخت مالزی به سوی پکن، پایتخت چین، پرواز کرد، اما پس از عبور از خاک مالزی و هنگامی که بر فراز خلیج تایلند در حال پرواز بود از صفحه رادار محو شد. دو مسافر ایرانی هم در این پرواز بوده اند.
جستجوهای بین المللی برای یافتن این هواپیما ۷ هفته به طول انجامیده اما تا کنون نتیجه ای نداشته اند و سرنوشت پرواز « ام اچ ۳۷۰» شرکت هواپیمایی مالزی همچنان یک معمای بین المللی باقی مانده است.