به گزارش پارس به نقل از ایسنا، دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در حالی صادر شده است که ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه انگلیس به روسیه هشدار داده است که آن کشور بعد از الحاق شبه جزیره کریمه با یک دوره طولانی از انزوای سیاسی و اقتصادی روبرو خواهد شد.

در همین حال ولادیمیر چیزوف، سفیر روسیه در اتحادیه اروپا به بی بی سی گفت که از" باز پیوست" کریمه، استقبال می کند. وی این ادعا را که الحاق کریمه از قبل طرح ریخته شده بود، رد کرد و گفت که الحاق کریمه به وصله ناجوری پایان داد که شصت سال بر دامان اوکراین بود.

روز ۲۲ مارس نیروهای روسیه با خودروهای زرهی وارد پایگاه هوایی بلبک در مجاورت بندر سواستوپل کریمه شدند و کنترل کامل این پایگاه را به دست گرفتند. پیش از این هم گروهی از نیروهای هوادار روسیه به پایگاه نیروی دریایی اوکراین در غرب شبه جزیره کریمه یورش برده بودند. این افراد پس از حمله به پایگاه نووفدوریفکا، آن را تحت کنترل کامل خود درآوردند.

سفیر روسیه در اتحادیه اروپا گفت که نیروهای اوکراینی می توانستند به ارتش روسیه بپیوندند، استعفا بدهند و یا با همان اونیفورم های نظامی خود به اوکراین بازگردند.

ولادیمیر چیزوف سپس به غرب هشدار داد که اگر کمک های نظامی به اوکراین ارسال کند" اشتباه سهمگینی" مرتکب می شود.

سفیر روسیه همچنین گفت که کشورش دولت جدید اوکراین را به رسمیت نمی شناسد و امیدوار است که حقوق اقلیت روس در آن کشور رعایت شود.

وی افزود: " ما می خواهیم منافع کسانی که در شرق اوکراین زندگی می کنند، روس تبارها، روس زبان ها و تمام جمعیت شرق اوکراین از طرف حاکمیت کنونی اوکراین رعایت شود. "

چیزوف گفت که روسیه به هیچ وجه قصد اعزام نیرو به دیگر نقاط اوکراین یا اروپا را ندارد.