به گزارش پارس به نقل از تسنیم، عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه بررسی مشکلات مردم شیروان، اظهار کرد: متأسفانه در فرهنگ ما اشتغال بسیار بد جا افتاده و اکثر جوانان و خانواده ها علاقه زیادی به شغل های دولتی و استخدام در دستگاه های دولتی دارند که این موضوع باید تغییر کند. وی تصریح کرد: باید روحیه تولید در جامعه حاکم شود و فرهنگ پشت میز نشینی را به کل فراموش کنیم.

وزیر کشور افزود: به دلیل زیاده روی دولت گذشته در استخدامی ها و استخدام افراد خارج از چارچوب و برنامه تا ۷ یا ۸ سال آینده امکان جذب نیروی جدید در دستگاه های دولتی وجود ندارد.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه بهترین راه برای افزایش درآمد رجوع به کارهای تولیدی است، گفت: با این شرایط مردم و مسئولان باید تلاش کنند تا به سمت تولیدی های کوچک بروند و در هر محله و هر خانه یک کارگاه تولیدی ایجاد کنند.

وزیر کشور تصریح کرد: خوشبختانه در دولت یازدهم دولت به سمت ثبات در قیمت ها رفته و همان طور که مردم خود شاهد هستند دیگر شاهد تورم ۱۳.۵درصدی که سال گذشته در این روزها شاهد آن بودیم، نیستیم.

وی اظهار کرد: دولت به فکر سرمایه گذار و جذب سرمایه گذاری است و امید دارد با برنامه ریزی مدونی که در حال انجام آن است بتواند حجم اشتغال را در کشور بالا ببرد.