به گزارش پارس به نقل از مهر، سفرهای استانی رئیس جمهور و برخی اعضای دولت یازدهم در حالی کلید خورد که مسئولان دولت از تغییر محسوس این سفرها نسبت به گذشته خبر دادندو تاکید داشتند که این سفرها در دولت یازدهم برخلاف گذشته تبلیغاتی نخواهد بود.

اگرچه همه مسئولان دولتی از برنامه ریزی برای انجام سفرهای استانی خبر می دادند، اما وقوع زلزله در استان بوشهر باعث شد که رئیس جمهور و برخی اعضای دولت ناخواسته اولین سفر استانی خود را به این استان انجام دهند و سرکشی از اوضاع و احوال مردم زلزله زده، شرایط استان و برخی فازهای پارس جنوبی هم دلایل انجام این سفر بود.

از سویی دومین سفر استانی رئیس جمهور و برخی اعضای دولت به طور رسمی و برنامه ریزی شده به استان خوزستان انجام شد و روحانی در این سفر با اقشار و اقوام مختلف در خوزستان دیدار کرده و ضمن بررسی مشکلات آنها، قول مساعد داد درباره آنچه از اقشار و اقوام مختلف خوزستانی شنیده است، بررسی های لازم به عمل آمده و کار کارشناسی در تهران صورت گیرد تا شاهد رفع مشکلات باشیم.

در همین سفر محمد شریعتمداری، معاون اجرایی رئیس جمهور که کار بررسی شرایط استان ها و تصمیم گیری در خصوص انجام سفرهای استانی را بر عهده دارد، از تشکیل کمیته ای برای بررسی شرایط استان ها و تصمیم گیری در خصوص انجام سفرهای استانی در معاونت اجرایی رئیس جمهور خبر داد و اعلام کرد که در صدد آن هستیم هر ۲ ماه یکبار یک سفر استانی داشته و باشیم تا طی آن رئیس جمهور و برخی اعضای دولت با حضور در استان ها و هم اندیشی با نخبگان، مسئولان و شخصیت های استانی درباره رفع مشکلات چاره اندیشی کنند.

در همین سفر اعلام شد که تا چند سفر آینده، اولویت به استان های مرزی و دارای قومیت هی مختلف داده خواهد شد که بر همین مبنا دومین سفر استانی رئیس جمهور و برخی اعضای دولت اواخر هفته گذشته به استان هرمزگان انجام شد.

شنیده شده است با پایان سفر رئیس جمهور به هرمزگان پرونده سفرهای استانی روحانی در سال ۹۲ بسته شده و برنامه ریزی ها برای انجام سفر بعدی در حال انجام است.

گفته می شود مقصد سفر استانی بعدی رئیس جمهور و برخی اعضای دولت استان سیستان و بلوچستان خواهد بود. این سفر اوایل اردیبهشت ماه سال آینده انجام خواهد شد.

یکی از نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چند هفته قبل و پس از دیدار مجمع نمایندگان این استان با رئیس جمهور که طبق روال معمول دوشنبه هر هفته در دفتر رئیس جمهور انجام می شود و طی آن روحانی هر هفته میزبان یک یا دو مجمع استانی نمایندگان مجلس است، اعلام کرده بود: رئیس جمهور در جلسه با مجمع نمایندگان استان قول مساعد داد که مقصد سفر بعدی اعضای دولت پس از هرمزگان، استان سیستان و بلوچستان خواهد بود.