سم کلفلین هنرپیشه ۳۲ ساله هالیوود و بازیگر فیلم‌های «عطش مبارزه» و «دزدان دریایی کارائیب» به پروژه «انولا هولمز» پیوست.

«انولا هولمز» اقتباسی سینمایی‌ است از کتابی به همین نام و به قلم نانسی اسپرینگر و داستان خواهر شرلوک هولمز، کارآگاه پرآوازه جهان و برادرش یعنی می‌کرافت را روایت می‌کند. انولا اگرچه بسیار جوان‌تر از برادر مشهورش است اما تمام استعداد و نبوغ او و چه بسا بیشتر را یکجا دارد.

میلی بابی براون بازیگر ۱۵ ساله انگلیسی قرار است نقش انولا را بازی کند و هلنا بونهام‌کارتر نیز نقش مادر او را برعهده دارد. نقش‌آفرینی شخصیت شرلوک هولمز نیز به هنری کویل سپرده شده است. عادل اختر و فیونا شاو از دیگر بازیگران این فیلم هستند.

درباره نقش سم کلفلین هنوز اطلاعات زیادی به بیرون درز پیدا نکرده است. گمان بر این است که او احتمالا نقش می‌کرافت را بر عهده دارد، چرا که تا کنون از بازیگر این شخصیت حرفی به میان نیامده است. گمان دیگر این است که او نقش ضدقهرمان این اثر را بازی کند و با توجه به سابقه او در فیلم‌هایی چون «با عشق رزی»، «شناور» و «بلبل» می‌توان انتظار داشت او در ۲ سوی این طیف انتظارهای را برآورده کند.

فیلم «انولا هولمز» احتمالا از همان نقطه شروع قصه کتاب آغاز می‌شود؛ جایی که مادر انولا در روز چهاردمین سالگرد تولد دخترش ناپدید می‌شود و انولا را وارد ماجرای حل این معما می‌کند.

هری بردبیر قرار است این اقتباس سینمایی را کارگردانی کند.