راسل کرو به ایفای نقش «آراگورن» در فیلم سینمایی ارباب حلقه‌ها بسیار نزدیک بود، اما با یک تماس از سوی پیتر جکسون، کارگردان این سه گانه، از ایفای این نقش کنار کشید.

او در مصاحبه جدید خود که به خاطر مینی سریال «بلندترین صدا» دعوت شده بود، از قبول نکردن ایفای نقش در سه گانه پرفروش ارباب حلقه‌ها سخن گفت.

از کرو پرسیده شد آیا درست است که او نقش آراگورن را رد کرده است و اگر این اتفاق افتاده، در واقع او از دستمزد ۱۰ درصدی اش از فروش فیلم (100 میلیون دلار) صرف نظر کرده است؟!

کرو با خنده پاسخ داد: به نظرم پیتر چکسون علاقه‌ای به حضور من در فیلم نداشت؛ چرا که او برای مذاکره با من مجبور شده بود. در آن برهه از زمان من پیشنهاد‌های زیادی داشتم و همه من را برای بازی می‌خواستند. کرو در ادامه گفت که متوجه شده جکسون، در مکالمه تلفنی که با هم داشته اند احساسات واقعی خود نسبت به وی را پنهان کرده است.

کرو همچنین گفت: میدانستم که او شخص دیگری را برای این فیلم در نظر گرفته و آن شخص ویگو مورتنسن بود. در ادامه مجری برنامه از وی پرسید که آیا کمپانی برادران وارنر، پیتر جکسون را برای استفاده از او مجبور کرده است و راسل کرو این موضوع را به طور کامل تایید کرد.