به گزارش پارس نیوز، 

ناظمی در توئیت کوتاهی انتصاب شهاب اسفندیاری را به سمت مدیر شبکه 3 تبریک گفت؛ اما خیلی زود مشخص شد خبر وی درست نبوده است. بلافاصله پس از انتشار این خبر، شهاب اسفندیاری که رئیس دانشگاه صداوسیماست، در توئیتی ماجرا را تکذیب کرد و نوشت: «حدود یک سال است که تقریبا هر چند هفته یک شایعه درباره «سمت جدید» من در برخی محافل و رسانه‌ها مطرح می‌شود که واقعا نمی‌دانم منشأ آن‌ها چیست و کجاست.» مازیار ناظمی توئیت اولیه‌اش را حذف کرد، شهاب اسفندیاری هم ماجرا را ادامه نداد، اما خبر در یک ساعت، واکنش‌های فراوانی را برانگیخت.

ابتدا کورش کمره‌ای مدیر روابط عمومی شبکه 3 در توئیتی نوشت: «امروز بعد از خبرسازی جدید علیه شبکه ۳ با مدیر شبکه تماس گرفتم. به مزاح و خنده گفت: الحمدلله مشخص است لیبرال‌ها دوباره از جایی ناراحتند!» سپس محمدحسین رنجبران مدیر کل روابط عمومی سازمان صداوسیما نیز در توئیتی به این ماجرا پاسخ داد و نوشت: «نمی‌دونم این آقا مازیار ناظمی عزیز ما تازگی‌ها خبرهاش رو از کجا میاره. دیگه نزدیک سیزده‌بدر هم نیست که بگیم دروغ سیزده است؟! علی آقای فروغی الحمدلله داره با موفقیت پیش میره و سرجاش هست. آقا شهاب اسفندیاری هم داره با تمام تلاشش در دانشگاه صداوسیما کار می‌کنه.»

خبرگزاری صداوسیما گاف داد؟

نکته جالب توجه این ماجرا، آن بود که گفته می‌شد منتشرکننده اصلی خبر، خبرگزاری صداوسیما بوده است. نکته‌ای که به زعم بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی، صحت خبر را اثبات می‌کرد. به گزارش خبرآنلاین، خود مازیار ناظمی هم در این باره گفت: «ما گروهی داریم که بیشتر بچه‌های رسانه ملی هم هستند. این خبر و حکم تغییرات در شبکه ۳ آن جا توسط خیلی از بچه‌ها منتشر شد و من هم گفتم حتما صحت دارد این خبر که همه بازنشر می‌دهند و برای همین توئیت کردم که بعد متوجه شدم اصل خبر مشکل داشته است.» اما پیگیری‌ها نشان داد اصل خبر را خبرگزاری صداوسیما منتشر نکرده است؛ بلکه یک کانال تلگرامی که عنوان و لوگوی این رسانه را جعل کرده بود، این خبر را منتشر کرده است. نکته جالب آن که متن حکم جعلی انتصاب نیز، متنی بود که یک سال پیش با آن، علی فروغی به سمت مدیر شبکه 3 منصوب شده بود و تنها اسامی در آن تغییر داده شده بود! حمید خواجه‌نژاد مدیر روابط عمومی معاونت سیما با انتشار توضیحاتی در صفحه اینستاگرامش، خبر از پیگیری قضایی این شایعه داد و نوشت: «لحظاتی پس از انتشار این خبر جعلی، بلافاصله مطالب را برای پیگیری حقوقی ارسال کردم که جلوی این گونه سوءاستفاده‌ها به سرعت گرفته شود.»

مصطفی قاسمیان