به گزارش پارس نیوز، 

در آخرین قسمت از برنامه تلویزیونی «دعوت» که ویژه‌برنامه ماه رمضان و لحظات منتهی به افطار امسال شبکه یک سیما به تهیه‌کنندگی مجتبی کشاورز بود، پدرام کریمی به عنوان مجری مهمان، حجت‌الاسلام محمد برمایی کارشناس ثابت این برنامه را همراهی می‌کرد.

مجید اخشابی و سیدعلیرضا فاطمیان‌پور معاون فرهنگی هنری سازمان شهرداری تهران از جمله مهمانان حاضر در این ویژه‌برنامه بودند. فاطمیان‌پور که به نمایندگی از شهرداری تهران در این برنامه حاضر شده بود، با تقدیر از حرکت برنامه «دعوت» در جهت تشویق جوانان به فرهنگ ازدواج آسان، وعده هدایای مالی و جوایز فرهنگی، چون تور تهران گردی را به زوج‌های حاضر در این برنامه داد. همچنین حجت‌الاسلام برمایی ضمن شوخی با مجرد بودن اخشابی، با اشاره به سفره عقدی که در فضای برنامه گشوده شده بود، او را به ازدواج دعوت کرد.

حدیث فولادوند و رامبد شکرابی، زوج هنری سینما و تلویزیون ایران، دو مهمان بخش دیگر این برنامه بودند. بازیگران مجموعه «معمای شاه» که از سال ۸۹ باهم ازدواج کرده‌اند، در این برنامه از شروع و ادامه زندگی مشترکشان باهم سخن گفتند. شکرابی در پاسخ به این سوال حجت‌الاسلام برمایی که پرسیده بود برای حفظ حریم خصوصی در زندگی‌شان چه کار کرده و چطور زندگی کاری و شخصی‌شان را از حاشیه به دور نگه می‌دارند، گفت: اتفاق خوبی که در زندگی ما رخ داده این است که هردویمان چندان اهل فضای مجازی نیستیم و اتفاقات زندگی‌مان را هرگز به فضای اجتماعی نمی‌بریم. همین باعث شده تا از حاشیه دور بمانیم.

این زوج همچنین در جواب کریمی مجری این برنامه، مهریه‌شان را ۱۱۰ سکه بهار آزادی عنوان کردند.

از جمله اتفاقات خوبی که «دعوت» امسال دنبال می‌کرد، برگزاری فرهنگ تشویق به ازدواج آسان بود که در آخرین قسمت از برنامه هم با نام پویش «عروسی خوبان»، مخاطبان را به کمک و همیاری برای تشکیل زندگی زوج‌های جوان دعوت کرد.

به گفته فضه‌سادات حسینی که به عنوان سخنگوی این پویش در برنامه حضور یافته بود، پویش عروسی خوبان به همت بنیاد کرامت امام رضا (ع) با هدف حمایت از زوج‌های جوان برای زندگی در زمینه‌هایی، چون تامین ودیعه مسکن و جهیزیه فعالیت می‌کند و با همت و کمک مردم و ۷۰ تشکل مردم‌نهاد کشور قرار است در ایام دهه کرامت برای ۸۸۰ زوج مراسم ازدواج برگزار کند. مخاطبان می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری ستاره ۷۸۰ ستاره ۸۸۸۸ مربع مبالغ مورد نظرشان را برای کمک به زوج‌های جوان ارسال کنند.

آخرین بخش برنامه «دعوت» و قاب پایانی این برنامه، دور هم جمع شدن زوج‌های جوان حاضر در برنامه دور سفره عقد چیده شده در این برنامه بود.

گفتنی است؛ «دعوت» یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های مناسبتی افطار امسال رسانه ملی بود که مخاطبان زیادی را در طول ۳۰ شب پخش برنامه با خود همراه کرد و توانست در ترسیم سبک زندگی ایرانی اسلامی موفق و الگوسازی برای جوانان موفق عمل کند.