به گزارش پارس نیوز، در آخرین روزهای اسفند و روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به 18 اسفند رسیدیم . امروز 18 اسفند همزمان با سالروز تولد دو تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه شما را بیشتر با آنها آشنا میکنیم.چهره های مشهور ایرانی

 

امروز 18 اسفند سالروز تولد جلیل فرجاد و مهسا مهجور دو تن از چهره های مشهور ایرانی و سالروز درگذشت سیمین دانشور نویسنده کشورمان است که در ادامه شما را با بیوگرافی کوتاهی از آنها آشنا میکنیم.

این چهره های مشهور ایرانی در 18 اسفند متولد شدند و درگذشتند

جلیل فرجاد

جلیل فرجاد بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون کشورمان در 18 اسفند 1330 در مرند متولد شد و با بازی در فیلم سینمایی بازداشتگاه در سال 61 وارد دنیای بازیگری شد.

جلیل فرجاد و دخترانش

جلیل فرجاد در کنار دخترانش مونا و مارال فرجاد

مونا و مارال فرجاد بازیگران کشورمان دختران جلیل فرجاد هستند.

مهسا مهجور

مهسا مهجور بازیگر تئاتر کشورمان در 18 اسفند 1353 متولد شد. پدر او مسعود مهجور از مدیران تولید باسابقه کشورمان است و خانم بازیگر از شاگردان کلاس های بازیگری گلاب آدینه بود.

مهسا مهجور بازیگر

مهسا مهجور بازیگر تئاتر کشورمان در 18 اسفند متولد شد

راز سیب یکی از به یادماندنی ترین اجراهای مهسا مهجور در تلویزیون است و این هنرمند کشورمان علاقه زیادی به بازی در تئاتر و تلویزیون دارد و این دو را به سینما ترجیح میدهد.

سیمین دانشور

سیمین دانشور همسر جلال آل احمد نویسنده کشورمان سال 1300 در شیراز متولد شد و 18 اسفند 1390 در تهران درگذشت.

سیمین دانشور و جلال آل احمد

18 اسفند سالروز درگذشت سیمین دانشور

سیمین دانشور از چهره های سرشناس دنیای ادبی فارسی است که سووشون مهم رمان او نام دارد که به زبان های مختلف دنیا ترجمه شده است و از پرفروش ترین آثار ادبیات داستانی ایران است.