سید یحیی هاشمی،  تکنسین اورژانس در خصصوص گفت: در ابتدای شیفت که حدودا ساعت ۷ صبح است، پرنسلی که شیفشتان آغاز می‌شود، بعد از پوشیدن لباس آمبولانس‌ها و تجهیزات‌ها را به طور کامل ضدعفونی می‌کنند.

وی ضمن اشاره به اینکه آمبولانس محیط کار ما است و برای سلامتی خودمان، بیماران و همراهان بیمار باید تمام آمبولانس‌‎ها ضدعفونی کنیم، افزود: ضدعفونی آمبولانس‌ها در گذشته هم انجام می‌شد، اما به دلیل شیوع کرونا این امر را تشدید کردیم و در بحث ضدعفونی نظارت بیشتری انجام دادیم که خدایی نکرده ما ناقل و ادامه دهنده زنجیره این بیماری نباشیم.

این تکنسین اورژانس ادامه داد: هنگامی که آمبولانس بیمار مبتلا به کرونا را به مرکز درمانی منتقل می‌کند، آن آمبولانس به مرکز خاصی که از قبل مشخص شده باز می‌گردند و در آنجا توسط خدمات ضد عفونی می‌شود.

هاشمی اظهار کرد: از آنجایی که نمی‌توانیم دائما در حال شست‌وشو و ضدعفونی کردن آمبولانس‌ها باشیم، بعد از خدمات رسانی به بیماران عادی در حد شست‌وشو به نظافت آمبولانس می‌پرادازیم و نمی‌توانیم ضدعفونی اصلی را انجام دهیم چرا که آمبولانس خیس می‌شود و باید از چرخه خارج شود و هنگامی که آمبولانسی از چرخه خارج شود موجب می‌شود آن محدوده از آمبولانس نداشته باشد، رسیدن بر بالین بیمار بسیار طولانی شود.

وی متذکر شد:حتی اگر بیمار یک سردرد ساده داشته باشد، تکنسین اعلام می‌کند بیمار من مشکوک به کرونا بوده و آمبولانس من ضدعفونی شود، اما اگر در حد یک تصادف ساده بوده دیگر نیازی نیست تمام سطح ضدعفونی شود البته ملحفه روی برانکادر و ماسک اکسیژن تعویض می‌شود و مکان‌هایی که بیمار قرار گرفته و یا نشسته است ضدعفونی می‌شوند.