حقیقت ناخوشایندی هست که بالاخره باید آن را بپذیریم. روزگاری که در آن به سر می‌بریم دوران خوبی برای پوست ما نیست. هر روزی که می‌گذرد آلودگی هوای کشور‌ها بیشتر می‌شود، مه دودی که هوای شهر‌ها را پر کرده در پوست ما نفوذ می‌کند، برای محافظت از پوست مان در برابر نور خورشید مجبور هستیم کرم ضد آفتاب بزنیم و مواد غذایی فرآوری شده‌ای که مصرف می‌کنیم پوست مان را تغذیه نمی‌کنند.

به همین دلیل است که باید مراقب صورت مان باشیم و یکی از کار‌هایی که می‌توانیم انجام دهیم بخور صورت است. بخور صورت می‌تواند پوست را پاکسازی کند، آن را تسکین ببخشد و صدمات وارد شده به آن را برطرف کند. علاوه بر این ها، خرجی ندارد و چه بهتر از این؟

   در ادامه می‌خواهیم ببینیم بخور منظم صورت چه فوایدی برای صورت دارد.

وقتی صورت تان را بخور می‌دهید، گرمای بخار آب منافذ پوست را سست می‌کند، در نتیجه منافذ باز می‌شوند. با باز شدن منافذ، آلودگی‌ها و چربی‌های انباشته درون آن‌ها خارج می‌شود.

این آلودگی اغلب در هوا معلق است. به کیفیت هوای شهرتان و آن همه دود و گازی که از ماشین‌ها تولید می‌شود فکر کنید. به آن همه مرطوب کننده و ضد آفتاب و مواد آرایشی‌ای که هر روز می‌زنید فکر کنید. علاوه بر این ها، چربی طبیعی پوست هم هست که آن را می‌پوشاند. همه‌ی ما به این چربی طبیعی نیاز داریم، چون پوست ما را مرطوب و از آن محافظت می‌کند. با این حال، هر چیز خوبی هم اگر از حد بگذرد می‌تواند مشکل ساز شود.

با بخور صورت می‌توانید میزان چربی طبیعی پوست را محدود کنید و به این ترتیب جلوی مشکلات ناخوشایندی مثل جوش را بگیرید. با خلاص کردن منافذ پوست تان از آلودگی‌هایی که آن‌ها را مسدود کرده اند، پوستی تمیز و درخشان به خود خواهید بخشید.

۲- صورت را از باکتری‌ها و سلول‌های مرده عامل جوش پاک می‌کند

پوست بزرگ‌ترین اندام بدن است و مانند دیگر قسمت‌های بدن همواره در حال بازسازی است، فرآیندی که باعث تجمع باکتری‌های مرده روی پوست صورت می‌شود. این باکتری‌ها کاملاً مفید هستند و هیچ دلیلی ندارد که نگران باشید تأثیر مخربی بر بدن تان داشته باشند. هر چند ممکن است مشمئزکننده به نظر برسد. علاوه بر این، باکتری‌های مرده فضای زیادی اشغال می‌کنند و ممکن است باعث شوند اکسیژن کافی به پوست نرسد.

با بخور صورت می‌توانید همه‌ی این باکتری‌های مرده را از پوست خود پاک کنید و به این ترتیب پوست درخشان تری داشته باشید.

۳- اکسیژن بیشتری به پوست می‌رسد

برخی افراد ممکن است از بخور صورت خودداری کنند، مثل کسانی که از حساسیت‌هایی مثل روزاسه رنج می‌برند. این مشکل پوستی هم در اثر ازدیاد بیش از اندازه‌ی یک چیز خوب رخ می‌دهد که باعث می‌شود پوست ظاهری قرمز و تحریک شده پیدا می‌کند.

یکی از فواید بخور صورت گشاد شدن عروق خونی است، امری که باعث می‌شود اکسیژن زیادی به پوست صورت برسد. وقتی صورت تان را بخور می‌دهید و پوست تان سرخ می‌شود بدانید که معنی اش آن است که اکسیژن زیادی به پوست تان رسیده است.