این مطالعه نشان داد، افراد مبتلا به وزوز گوش به دلیل تغییرات ایجاد شده در شیوه زندگی ناشی از شیوع همه گیری کرونا ، با مشکلات بیشتری روبرو هستند. وزوز گوش شامل شنیدن صدایی مانند زنگ زدن در گوش و سر است. این وضعیت با کاهش رفاه عاطفی، افسردگی و اضطراب همراه است.

یافته های این مطالعه که توسط محققان دانشگاه «آنگلیا راسکین» در انگلیس انجام شده است، تاکیدی است بر پیچیدگی های مرتبط با تجربه وزوز گوش و اینکه چگونه عوامل داخلی مانند افزایش اضطراب و احساس تنهایی و عوامل خارجی مانند تغییر در برنامه های روزمره می توانند تأثیر قابل توجهی بر این بیماری داشته باشند.

«الدر بوکز» نویسنده این مطالعه از  دانشگاه آنگلیا راسکین و همکارانش برای انجام این تحقیق بیش از ۳ هزار و ۱۰۰ فرد را از ۴۸ کشور مورد بررسی قرار دادند. بیشتر این افراد از آمریکا و انگلیس بودند. 

   این محققان متوجه شدند ۴۰ درصد از افراد دارای علایم کووید-۱۹ ، وضعیت وزوز گوش بدتری را تجربه کردند. همچنین برخی از افراد مورد مطالعه گزارش دادند که وزوز گوش آنها در ابتدا با ابتلا به علایم کرونا ایجاد شد. این موضوع به ا ین معنی است که وزوز گوش می تواند یک علامت طولانی مدت کووید-۱۹ برای برخی افراد باشد. 

محققان همچنین متوجه شدند؛ بسیاری از افراد مورد مطالعه معتقدند اقدامات فاصله گذاری اجتماعی وضعیت آنها را بدتر می کند. حدود ۴۶ درصد از افراد مورد مطالعه در انگلیس و ۲۹ درصد در آمریکای شمالی این موضوع را گزارش دادند.

آنها افزایش تماس های ویدیویی، محیط های پر سر و صدا در خانه و مصرف بیشتر قهوه را عامل افزایش این ناراحتی خود عنوان کردند. همچنین حدود یک سوم از این افراد نیز ترس از ابتلا به COVID-۱۹، نگرانی های مالی، تنهایی و مشکل خواب را به عنوان عوامل ابتلا به وزوز گوش ذکر کردند. زنان و افراد زیر ۵۰ سال وزوز گوش خود را به ویژه در طی همه گیری مشکل ساز دانستند.

وزوز گوش بسیار شایع است و از هر پنج نفر، یک فرد این اختلال را تجربه کرده است. وزوز گوش خود یک بیماری نیست، بلکه نشانه‌ ای از یک اختلال مزمن، مانند از دست دادن شنوایی مرتبط با سن، آسیب شنوایی یا اختلال در سیستم گردش خون است. اگرچه این امر ناخوشایند است، اما معمولا نشانه مشکل مهمی نیست. ممکن است با افزایش سن وزوز گوش بدتر شود. برای بسیاری از افراد، این مشکل با درمان بهبود می‌ یابد.