لیموناد هندوانه یک نوشیدنی جذاب برای فصل تابستان است که درست کردن آن بسیار ساده است.در این مطلب از پارس نیوز با طرز تهیه لیموناد هندوانه آشنا میشوید.

لیموناد هندوانه - آب هندوانه

لیموناد هندوانه یکی از انواع نوشیدنی با هندوانه محبوب و شیک تابستانی است که مواد اصلی آن هندوانه، لیمو و نعنا هستند. لیموناد هندوانه به خاطر آبدار بودن این میوه و طعم لذیذش، همچنین مواد مغذی فراوانی که دارد، طرفداران زیادی دارد. این لیموناد را می‌توان به روش‌های مختلف تهیه و آن را سرو کرد. در این مقاله به طرز تهیه لیموناد هندوانه به ۳ روش می‌پردازیم و فوت و فن‌های تهیه آن را به شما آموزش خواهیم داد.

در پارس نیوز بخوانید : طرز تهیه شربت لیموناد به روش کافه ای و طعمی بی نظیر

مواد لازم برای تهیه لیموناد هندوانه

آب سرد ۴ پیمانه
یخ به مقدار لازم
شکر (دانه ریز) ۲/۳ پیمانه
آب لیموترش (تازه) ۳/۴ پیمانه
هندوانه (خرد شده و بدون دانه) ۶ پیمانه
برگ نعنا (جهت تزیین) مقداری

طرز تهیه لیموناد هندوانه 

۱. هندوانه را داخل مخلوط کن ریخته تا کاملا پوره شود.

۲. سپس آب سرد +شکر+ آب لیمو ترش را اضافه نموده کمی هم زده مجددا چند پالس باهم مخلوط میکنیم.

۳. در لیوان های مورد نظر یخ ریخته و لیموناد را داخل لیوان ها میریزیم و با چند برگ نعناع تازه تزیین میکنیم.

نکات

۱- مقدار شکرذکر شده تقریبی است میتوانید با توجه به ذائقه خودتون اضافه یا کم کنید.

۲- در مرحله اول بعداز میکس شدن هندوانه برای نتیجه بهتر میتوانید از صافی رد کنید و مجددا داخل دستگاه ریخته و بقیه مواد را اضافه کنید.

۳- حتما از لیوترش تازه استفاده کنید.

برای طرز تهیه لیموناد هندوانه مثل لیموناد نعنایی بهتر است مواد مورد نیاز را از قبل در یخچال قرار دهید تا خنک شوند. سپس هندوانه را آماده و پوره کنید و مواد دیگر را به ترتیب به آن‌ بیفزایید. این نوشیدنی را به راحتی در ۱۰ تا ۱۵ دقیقه می‌توانید درست کنید و برای سرو در مهمانی‌ها هم گزینه‌ جذابی است. برای مشاهده آموزش تهیه این نوشیدنی که خواص هندوانه را در خود دارد، مراحل درست کردن آن را بخوانید.

لیموناد هندوانه - آب هندوانه در لیوان

مرحله اول : هندوانه را آماده کنید

در اولین مرحله از طرز تهیه لیموناد هندوانه، هندوانه را بشویید و پوست و هسته آن را بگیرید و جدا کنید. هندوانه‌ها را در مخلوط‌ کن بریزید و چند دقیقه بزنید تا پوره و یکدست شوند. باید حدود ۴ لیوان از پوره هندوانه داشته باشید. سپس آن‌ها را صاف کنید و در یک کاسه بریزید.

مرحله دوم : بقیه مواد لیموناد هندوانه را با هم میکس کنید

در یک پارچ بزرگ، آب، آبلیمو و شکر را با همزن بزنید تا دانه‌های شکر حل شوند. سپس هندوانه پوره شده را به آن‌ها اضافه کنید. یخ و نعناع را در نهایت به مواد داخل پارچ اضافه و با هم میکس کنید. می‌توانید نعناع و یخ را به طور جداگانه، موقع سرو در لیوان بریزید.

لیموناد هندوانه - آب هندوانه در بطری

طرز تهیه لیموناد هندوانه با سودا

زمان آماده سازی لیموناد: ۳۵ دقیقه

کالری در هر بار سرو لیموناد هندوانه با سودا: ۲۴۳ کالری

مواد لازم 

• هندوانه بزرگ: ۱ عدد

• آبلیمو تازه: ۲۵۰ میلی‌لیتر

• آب سودا یا آب گازدار: ۱ لیتر

• شکر قهوه‌ای: ۱۰۰ گرم

• لیموترش: ۱ عدد (برش خورده و حلقه شده)

• نعناع تازه: یک مشت

• یخ خرد شده: به میزان کافی

مراحل طرز تهیه لیموناد با آب گازدار

در این روش از درست کردن لیموناد با هندوانه و سودا، از پوست هندوانه به عنوان ظرف سرو استفاده می‌شود. بعد از آماده کردن لیموناد، آن را در پوست هندوانه خالی شده بریزید و یک ملاقه را در هندوانه قرار دهید. مقداری یخ هم داخل لیموناد و کنار آن بگذارید و موقع سرو به لیوانتان اضافه کنید. این طرز تهیه برای لیموناد، بیشتر برای دورهمی‌های خانوادگی و خاص مناسب است.

مرحله اول : هندوانه را آماده کنید

در اولین مرحله از طرز تهیه لیموناد با هندوانه و سودا، پوست هندوانه را به خوبی بشویید. بهتر است از هندوانه‌های گرد برای این کار استفاده کنید. قسمت بالای هندوانه را با چاقو برش بزنید و با یک قاشق بزرگ، داخل آن را خالی کنید. هسته‌ها را جدا کرده و گوشت هندوانه را در کاسه بریزید.

مرحله دوم : مواد را با هم مخلوط کنید

سپس گوشت هندوانه را به آرامی بکوبید یا در مخلوط‌‌کن بریزید تا پوره و یکدست شود. پوره را از صافی عبور دهید تا عصاره آن جدا شود. بعد به آن آبلیمو و شکر قهوه‌ای اضافه کنید و به هم بزنید. وقتی دانه‌های شکر حل شدند، سودا را به آن اضافه کنید.

مرحله سوم : لیموناد را در هندوانه سرو کنید

در آخرین مرحله از طرز تهیه لیموناد هندوانه به این روش، از هندوانه‌ای که خالی کرده‌ بودید، به عنوان ظرف سرو استفاده کنید. داخل هندوانه، یخ خرد شده بریزید و آن را با مخلوط لیموناد که درست کرده بودید، پر کنید. یک لیمو را به صورت حلقه‌ای برش بزنید و برگ‌های نعناع که با دست، به صورت درشت خرد شده‌اند، روی آن بپاشید. همه مواد را به هم بزنید و سرو کنید.

لیموناد هندوانه - هندوانه

طرز تهیه لیموناد هندوانه با کیوی

مواد لازم برای تهیه لیموناد هندوانه و کیوی

• هندوانه (قاچ شده): ۴ لیوان دسته‌دار فرانسوی

• کیوی (قاچ شده): ۲ عدد

• آب خنک: ۲ لیوان دسته‌دار فرانسوی

• شکر: ۲ قاشق غذاخوری

• آبلیمو: ۱/۴ لیوان دسته‌دار فرانسوی

• برگ نعناع تازه: یک دسته

• شکر دانه ریز: ۱ قاشق غذاخوری

• یخ: به میزان لازم

مراحل طرز تهیه لیموناد با هندوانه

برای تهیه لیموناد هندوانه و کیوی، بهتر است از قبل مواد را در یخچال بگذارید تا خنک شود. مراحل آماده‌سازی و درست کردن لیموناد هندوانه و کیوی چندان وقت‌گیر نیست و می‌توانید این نوشیدنی را با میوه‌های مختلف دیگر هم ترکیب کنید. برای درست کردن لیموناد با هندوانه و ترکیب شده با کیوی، مراحل تهیه را در ادامه دنبال کنید.

مرحله اول : مواد لیموناد را آماده کنید

در ابتدا هندوانه و کیوی شسته شده را در یخچال بگذارید تا خنک شوند. سپس آ‌ن‌ها را بیرون بیاورید و پوست میوه‌ها را بگیرید. هسته‌های هندوانه را جدا کرده و آن را قاچ کنید. کیوی‌ها را هم خرد کنید. سپس ۱ قاشق شکر و کیوی‌ها را در میکسر بریزید و پوره کنید. پوره کیوی و شکر را در یک ظرف بریزید و در فریزر قرار دهید تا یخ بزند.

مرحله دوم : هندوانه را با پوره کیوی میکس کنید

آب و بقیه شکر را با هم مخلوط کنید و هم بزنید تا یکدست شوند. نعناع‌های تازه را به آن‌ها اضافه کنید. این ترکیب را کنار بگذارید. سپس هندوانه‌های قاچ شده را در مخلوط‌‌کن بریزید و بزنید تا پوره شوند. کیوی‌های فریز شده را هم به هندوانه بیفزایید و با هم میکس کنید.

مرحله سوم : همه مواد را با هم ترکیب کنید

در آخرین مرحله، شربتی را که در مرحله قبل درست کرده و کنار گذاشته بودید، به پوره کیوی و هندوانه اضافه کنید و دوباره همه مواد را با هم بزنید تا یکدست شوند. سپس لیوان‌های سرو را آماده کرده و قسمت لبه بالایی را به دانه‌های شکر آغشته کنید. لبه لیوان را خیس کنید و در شکر فرو ببرید. سپس لیموناد هندوانه و کیوی را در لیوان بریزید و تکه‌های یخ را به آن اضافه کنید. لیموناد هندوانه را سرو و میل کنید.

فوت و فن‌های طرز تهیه لیموناد هندوانه

*برای درست کردن این لیموناد ، اگر وقت ندارید مواد را خنک کنید، می‌توانید به جای آب، از یخ بیشتری استفاده کنید.

*بهتر است همیشه هنگام سرو این نوشیدنیه، یک ظرف از قالب‌های یخ در کنار لیموناد داشته باشید تا در صورت لزوم، میزان یخ بیشتری به کار ببرید. در مهمانی‌ها قرار دادن ظرف یخ، از ملزومات پذیرایی است.

*میزان شکری که در طرز تهیه این لیموناد به کار می‌برید، کاملا به طبع و سلیقه‌ شما بستگی دارد. می‌توانید آن را کمتر یا بیشتر در نظر بگیرید یا به طور کلی آن را با عسل یا شیرین‌کننده‌های دیگر جایگزین کنید.

لیموناد هندوانه - آب هندوتنه در پارچ

ارزش غذایی لیموناد هندوانه

در هر وعده:

 • 138 کالری
 • 1 گرم چربی
 • 1 گرم چربی اشباع
 • 10 میلی گرم سدیم
 • 202 میلی گرم پتاسیم
 • 36 گرم کربوهیدرات
 • 1 گرم فیبر
 • 32 گرم قند
 • 1 گرم پروتئین
 • IU 865 ویتامین A
 • 24 میلی گرم ویتامین C
 • 17 میلی گرم کلسیم
 • 1 میلی گرم آهن

لیموناد هندوانه - لیوان آب هندوانه در یخ

سوالات متداول

آیا حتما در طرز تهیه لیموناد ، باید هندوانه را بعد از پوره کردن صاف کرد ؟

معمولا لزومی به این کار نیست ولی برای شفاف و زیبا شدن رنگ لیموناد، برخی افراد ترجیح می‌دهند که پوره میوه‌ها یا هندوانه را از صافی رد کنند.

آیا برای تهیه لیموناد ، هسته‌های هندوانه را حتما باید خارج کنیم ؟

بهتر است که هسته‌های هندوانه بیرون آورده شوند. البته اگر هندوانه را در مخلوط‌کن یا میکسر بریزید و پوره کنید، هسته آن هم پوره می‌شود. می‌توانید از صافی هم برای صاف کردن هسته‌ها استفاده کنید.