شربت لیموناد یکی از شربت های محبوب می باشد. شربت لیموناد طرفداران زیادی دارد. شربت لیموناد با طعم های متنوعی تهیه می شود.

مواد لازم شربت لیموناد
شکر ۲ لیوان
آب ۲ لیوان
لیمو ترش ۱۰ عدد

طرز تهیه شربت لیموناد

شربت لیموناد

مرحله اول

برای تهیه شربت لیموناد خوشمزه در ابتدای کار پوست دو تا از لیمو ترش ها را جدا می کنیم و فقط قسمت سبز رنگ آنرا رنده می کنیم. توجه داشته باشید که قسمت سفید رنگ پوست لیمو، باعث تلخ شدن شربت می شود.

مرحله دوم تهیه شربت لیموناد

رنده پوست لیمو را درون کیسه دمنوش یا یک تکه پارچه نازک قرار می دهیم تا درون شربت پخش نشود. در ادامه آب و شکر را داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم و کمی هم می زنیم تا شکر درون آب حل شود.

مرحله سوم

در این مرحله رنده پوست لیمو را به قابلمه اضافه کرده و اجازه می دهیم شربت با حرارت ملایم گرم شود تا شکر به طور کامل حل شود. پس از اینکه شربت شروع به جوشیدن کرد، ۵ دقیقه زمان می گیریم. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله بهبود درد مفاصل با پوست لیموترش را مشاهده نمایید.

شربت لیموناد

مرحله چهارم

پس از گذشت ۵ دقیقه، قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم. در ادامه شربت را درون توری یا پارچه تنظیف می ریزیم و صاف می کنیم، سپس آب لیمو ترش ها را به طور کامل می گیریم و صاف می کنیم.

مرحله پنجم تهیه شربت لیموناد

در این مرحله شربت را کنار می گذاریم و اجازه می دهیم به طور کامل خنک شود. پس از اینکه شربت هم دمای محیط شد، آنرا درون یک ظرف شیشه ای درب دار می ریزیم و در یخچال نگهداری می کنیم.

مرحله ششم

برای سرو این شربت دو قاشق از آنرا درون لیوان می ریزیم، سپس در صورت تمایل چند برگ نعنای تازه و چند قالب یخ به آن اضافه می کنیم. در نهایت باقیمانده حجم لیوان را با آب گازدار پر کرده و پس از هم زدن سرو می کنیم.

شربت لیموناد

ارزش غذایی برای یک سرو لیموناد

کالری ۲۶۹

چربی ۰٫۴ گرم

قند ۶۲ گرم

پروتئین ۱٫۶ گرم

کلسترول ۰ میلی گرم

سدیم ۱۳ میلی گرم

پتاسیم ۲۰۰ میلی گرم

فیبر غذایی ۶٫۳ گرم

ویتامین A 40 واحد

ویتامین C 104 میلی گرم

کلسیم ۹۲ میلی گرم

منیزیم ۱۹ میلی گرم

فولات ۹ میلی گرم