زندگی پردردسر و شلوغ امروزی در شهرهای بزرگ و آلوده شاید تبدیل به یک عادت معمولی شده است که با وجود کار بسیار زیاد در محیطی آلوده، زندگی درست و صحیح را فراموش کرده باشیم. اما زندگی همیشه زیباتر و جذاب تر از چیزی که هم اکنون در حال مشاهده آن هستیم، بوده است و گویا ما کمی آنرا سخت گرفته ایم.

به همین دلیل زمانیکه این آلودگی را بشدت زیادی احساس می کنیم، تصمیم به سفر چند روزه به طبیعت می گیریم که می تواند در روحیه ما بسیار مناسب باشد. اما ما قصد داریم مقصد جالب و دیدنی را به شما معرفی کنیم که دقیقا در دل طبیعت گم شده است و شاید در نگاه اول با دیدن این روستا متوجه چیزی نشوید.

روستای مخفی و استتار شده " Houtouwan " در کشور چین قرار دارد که آنرا به همین دلیل تبدیل به روستایی منحصر بفرد کرده است. همان گونه که در تصاویر مشاهده می کنید، این روستا دقیقا در دل طبیعت فرو رفته است و این روزها هیچ سکنه ای ندارد! این در حالی است که در دهه 1980 میلادی این روستا بیش از 3000 سکنه داشت و اکثر آنها در زمینه ماهیگیری فعالیت داشتند.

اما به دلیل دسترسی کم و سخت ساکنین این روستا به دریا، تصمیم گرفتند تا به روستاهای دیگر کوچ کنند و در سال 2002 میلادی گفته شد که این روستا هیچ سکنه ای ندارد!! در پشت این روستای زیبا و جالب داستان های مختلفی ساخته شده است که برخی می گویند در این روستا هم اکنون ارواح زندگی می کنند و برخی دیگر این روستا را روستایی بلعیده شده توسط طبیعت می دانند.

همچنین لازم بذکر است که این روستا تنها 50 سال طول کشید که گیاهان بر روی دیوارها و تمام قسمت های آن رشد کنند و این روزها اغلب گردشگران از این روستا دید و بازدید می کنند و در سال 2017 میلادی این روستای خالی چیزی نزدیک به 100 هزار دلار درآمد زایی داست.