به گزارش پارس نیوز، 
13971002182303513162060810

کشف سلاح‌های اسرائیلی و آمریکایی در حومه قنیطره سوریه+تصاویر

دستگاه‌های ذیربط به عملیات پاکسازی مناطقی از حومه قنیطره که ارتش از لوث تروریسم آزاد کرده بود، از آنچه گروه‌های تروریستی  اعم از بمب و مین به جا گذاشته بودند، در راستای حفظ جان مردم با همکاری اهالی، مقادیر زیادی مهمات و سلاح که کشف و ضبط کردند که بخشی از این سلاح‌ها منشاء اسرائیلی و آمریکایی و اردنی داشته است، این سلاح‌ها در نزدیکی نوار حائل با جولان اشغالی سوریه در غرب شهرک جباثا الخشب در حومه شمالی قنیطره قرار داشت.

این سلاح‌ها در مخفیگاه‌هایی که تروریست‌ها در زیر زمین حفر کرده بودند، جاسازی شده بود که از جمله این سلاح‌ها می‌توان به موشک‌های ضد زره، گلوله‌های خمپاره،‌ تعدادی تفنگ و تیربارهای اسرائیلی، آمریکایی و اردنی و تعداد زیادی ماسک و مین‌های زمینی و نیز دستگاه‌های پخش ماهوار‌ه‌ای و مقادیر زیادی مهمات اشاره کرد.

خبرنگار سانا افزود همچنین یک خودروی زرهی و مقادیری دارو و تجهیزات پزشکی برای عملیات جراحی از جمله تجهیزات غربی و اسرائیلی و مقادیر زیادی داروهای کشاورزی سعودی در این عملیاتکشف شد.

دستگاه‌های ذیربط روز گذشته هم مقادیری سلاح و موشک از جمله موشک‌های آمریکایی و داروهای اسرائیلی از آنچه گروه‌های تروریستی در منطقه جنوبی به جا گذاشته بودند،‌پس از پاکسازی این مناطق از لوث تروریسم کشف و ضبط کرده بودند.