تولید محتوا چیست؟ امروزه تاکید بیشتر سئو بر تولید محتوا با کیفیت است. تولید محتوای با کیفیت باعث می شود که رتبه وبسایت شما به طور چشمگیری افزایش پیدا کند. برای همین اکثر مدیران وبسایت ها یکی از بخش های خود را به تولید محتوا اختصاص داده اند و سعی می کنند که بلاگ نویسان با تجربه ای را در این زمینه استخدام کنند.

یکی از مشکلات اصلی این بلاگ نویسان، ایجاد محتوای مناسب با کسب و کار می باشد. اینکه چگونه محتوایی را تولید کنند که مناسب با مخاطبان وبسایت باشد و پیدا کردن یک منبع معتبر کاملا سخت است.

ما در این مقاله میخواهیم در خصوص راهکار همین مشکل با شما صحبت کنیم. اینکه شما چگونه یک محتوای مناسب برای رپورتاژ خبری  تولید کنید و چه مواردی برای آن نیاز دارید.

اهمیت تولید محتوا در رتبه ی سایت

“Content Is King” شاید این شعار را شنیده باشید. این جمله بدان معناست که برای بالا آوردن رتبه سایت خود در گوگل و نمایش بیشتر در جستجو ها، محتوا مانند یک پادشاه قدرت نمایی می کند. تولید محتوا برای هر وب سایت یک امر اساسی محسوب می شود. فرض کنید شما وارد یک سایت شده اید و محتوایی که دنبال آن هستید را پیدا نکنید. به طبع به سرعت از سایت خارج می شوید. این موضوع علاوه بر اینکه به شدت رتبه ی شما را در گوگل کاهش می دهد؛ می تواند به شهرت کسب و کار شما نیز لطمه ی جدی بزند.

چه محتوایی باید در سایت خود قرار دهیم؟

هر سایت بسته به موضوع خود محتوای خاصی را می طلبد. به همین منظور باید در ایجاد محتوا برای سایتتان بسیار دقت کنید. مهمترین بخش در تولید محتوای مناسب، رعایت اصول سئو می باشد. همچنین ارتباط بین موضوع محتوا و صفحه ای که در آن قرار دارد از دیگر مسائلی است که در بسیاری از سایت ها رعایت نشده است. برای مثال اگر می خواهید برای یک سایت فروشگاهی تولید محتوا کنید؛ باید اصول Content Marketing را نیز رعایت کنید. یعنی باید به گونه ای محتوای خود را تولید کنید که علاوه بر معرفی کامل محصول، مشتری با خواندن توضیحات شما برای خرید محصولتان انگیزه پیدا کند.

خصوصیات محتوای بهینه :

    به هیچ عنوان کپی برداری نمی شوند.  میتواند از منابع انگلیسی تحقیق و سپس ترجمه شود یااینکه به صورت کاملا تحقیقی از ابتدا تا انتها تالیف شود یا اینکه تلفیقی از تالیف و ترجمه باشد، که انتخاب با شما می باشد.

    تمامی نکات سئوی پایه در تولید محتوا (چگالی کلمات کلیدی اصلی و فرعی، روان بودن محتوا، عنوان بندی، استفاده از کلمات کلیدی مرتبط و طراحی عناوین مرتبط، اینکه در لید (دو جمله اول) می بایست کلمات کلیدی استفاده شود و اینکه در ابتدای پاراگراف ها کلمات کلیدی خرج شوند) رعایت میگردند.

    ویراستار سئو کار پس از نویسنده بر روی محتوای تولید شده ویراستاری می نماید.

    درهر محتوا حداقل یک عکس مرتبط سرچ و درج می شود.

    علامت گذاری ها (ویرگول، نقطه، بولت و شماره گذاری ها) در تولید محتوا رعایت می شود.

چند نکته

محتوا برای رپورتاژ آگهی در واقع همان چیزی است که باعث انتقال اطلاعات و تجربه‌ها می شود. این اطلاعات و تجربه‌ها به وسیله ی ابزارها و روش‌هایی، از منبع به مقصد که کاربر است، منتقل می شوند. محتوا همه‌جا حضور دارد، در اینترنت، تلویزن، رادیو، دیسک‌ها، ذخیره‌کننده‌ها، کتاب‌ها، مجله‌ها، تابلوهای شهری دیجیتال و غیردیجیتال، رویداد، سخن‌رانی‌ها و بسیاری موارد دیگر. پس باید گفت که محتوا یک ضرورت غیرقابل انکار است.

بررسی انواع محتواهای موجود در وب

    اینفوگرافیک

    Meme

    ویدیو

    راهنما و مطالب آموزشی

    نقد و بررسی کتاب

    پست نظرسنجی

    بررسی محصول

    لیست های مختلف

    صفحات لینکی

    پادکست

 

منظور از تولید محتوا چیست ؟

حتما تاکنون این سوال نیز برای شما پیش آمده است که منظور از تولید محتوا چیست ؟ تولید محتوا در واقع توانایی و قابلیتی است که جدیدا بسیاری از شرکت های طراحی وب و شرکت هایی که به طور اختصاصی محتوای سایت را تامین می کنند به آن مشغولند. در واقع یکی از مهم‌ترین روش‌های جذب مخاطبان به یک سایت، تولید محتوایی جذاب مطابق با اصول سئو است. نباید فراموش کرد که تولید محتوای سایت در صورتی که با کیفیت باشد و اصول فنی و لازم در تولید آن رعایت شده باشد، باعث به دست آوردن رتبه ای بالا توسط گوگل می شود.

 

چگونه محتوایی مناسب تولید کنیم؟

در اینجا، اینکه تولید محتوا برای رپورتاژ چیست و چگونه می توان محتوایی مناسب تولید کرد را بررسی خواهیم نمود. فراموش نکنید که تولید یک محتوای مناسب برای سایت شما بسیار اهمیت دارد. در ادامه با راه هایی برای تولید محتوای با کیفیت و مناسب آشنا می شوید. این تکنیک ها را به خاطر داشته باشید

 

    داشتن ایده برای تولید محتوا

    تهیه کردن لیستی از کلمات کلیدی

    استفاده از ابزارهای تولید محتوا

    نوشتن عنوان در تولید محتوای گیرا و جذاب

    چک کردن محتوای وبسایت های رقیب

    در نظر داشتن نیاز کاربران

    دقت در موضوع مورد نظر

    بررسی موضوع با مطالعه چندین مقاله

    داشتن لیستی از مقالات تولیدی خود

    تولید مقالات آموزشی

    افزایش ترافیک از طریق تولید محتوا

    بیان رازها و افسانه های کسب وکار خود

    رعایت تکنیک های سئو

    رعایت نکات نگارشی در تولید محتوا

    نوشتن مطالب طولانی

    استفاده از متا تگ توضیحات

    استفاده درست از کلمات کلیدی

    استفاده از لینک داخلی بین صفحات وب سایت

چرا باید تولید محتوا کنیم؟

اینکه کسی بنشیند و در راستای اهداف کاری یک کسب و کار محتوا نویسی کند، بسیارکار سخت و طاقت فرسایی است و نیازمند هوش و برنامه ریزی های دقیق است. اما در حقیقت به رشد آن کسب و کار و ترافیک ورودی به سایت بطور غیر قابل باوری کمک میکند.

وبلاگ‌نویسی به رشد inbound لینک‌ها و لینک‌های ایندکس شده در موتورهای جستجو به میزان ۹۷٪ کمک میکند و منجر به رشد ۴۳۴٪ صفحات ایندکس شده میشود. این آمار به این معنی ست که بلاگ نویسی از طرف گوگل و سایر متورهای جستجو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و به افزایش بازدید وب سایت شما کمک میکند، حتما میدانید که افزایش بازدید به افزایش فروش محصول و افزایش ارائه خدمات و قطعا افزایش درآمد منتهی میشود.

بهینه‌سازی با استفاده از تولید محتوای باکیفیت

یکی از مواردی که به‌عنوان دلایل اصلی تولید محتوا به شمار می‌رود و در بخش‌های قبلی نیز به آن اشاره نمودیم، بهینه‌سازی سایت و سئو می‌باشد. گوگل با توجه به شرایط سئو سایت به رتبه‌بندی آن می‌پردازد که یکی از این موارد تولید محتوای باکیفیت است. گوگل به محتوای تازه و به‌روز بسیار توجه می‌کند. عدم کپی و ارائه مطالب تکراری از مواردی است که در زمان رتبه‌بندی سایت به آن توجه می‌شود؛ بنابراین با تولید محتوای مناسب و به‌روز نه‌تنها می‌توانید نظر گوگل را جذب نموده بلکه میتوانید در صفحات اول گوگل خود را جای دهید.