ارزان سفر کردن با وجود گرانی‌ها، دغدغه‌ای است که بسیاری با آن دست به گریبانند و به دنبال راه حلی کارآمد برای آن می‌گردند. سفر با انگیزه گشت و گذار و تفریح، تنها بخشی از آمار سفرها را به خود اختصاص می‌دهد و نیم دیگری از سفرها یا کاری‌اند یا جنبه درمانی دارند و کم کردن هزینه‌های سفر در هر کدام از اینها، گاه به موضوعی بسیار مهم برای افراد تبدیل می‌شود.

راهکارهای ارائه شده از سوی کارشناسان و فعالان صنعت گردشگری برای سفر ارزان متفاوت است. گروهی معتقدند اگر می‌خواهید ارزان سفر کنید باید همیشه گوش به زنگ باشید و قیمت بلیط‌ها و هتل‌ها را در روزهای مختلف بررسی کنید. یا سفر را به مواقعی موکول کنید که نسبت به ایام دیگر هفته، ماه یا سال خلوتند و تقاضا برای سفر به آن شهر یا کشور کمتر از دیگر مواقع است. گروهی دیگر نیز راه حل سفر ارزان را رزرو هتل یا محل اقامت از ماه‌ها قبل می‌دانند، این درحالی‌ست که نیمی از سفرها غیرقابل پیش‌بینی هستند و بدون برنامه‌ریزی قبل انجام می‌شوند و نمی‌توان از ماه‌ها قبل برایشان برنامه ریخت. نکته دیگر اینکه موسم سفر به برخی از شهرها در مواقع خاصی از سال است و نمی‌توان در هر فصلی راحت به آنها سفر کرد. مثلا تبریز را باید در تابستان دید و فصل سفر به شهرهایی مثل شیراز، بهار و تابستان است و قشم و کیش را باید در پاییز و زمستان دید. آب‌و هوا مانع سفر به برخی از شهرها در هرفصلی از سال می‌شود.


برای رزرو هتل های قشم به صفحه رزرو هتل های قشم با تخفیف بروید.

اقامت، یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های هزینه‌های سفر را تشکیل می‌دهد و گاهی بالا بودن هزینه‌های اقامت ممکن است، عده‌ای را از سفر رفتن منصرف کند. اما همیشه راه‌هایی برای سفر و اقامت ارزان نیز وجود دارد. برای مثال چند وقتی‌ست که یکی از سایت‌های رزرو آنلاین هتل و بلیط هواپیما، برای پایین‌ آوردن قیمت رزرو هتل‌ های ایران ، در کمپینی به نام سه‌شنبه سوری، همه هتل‌های ایران را با بیشترین تخفیف‌ها ارائه می‌کند. در این کمپین، کاربران سایت اسنپ تریپ در سه‌شنبه هر هفته می‌توانند بیشترین تخفیف‌ها را برای رزرو همه هتل‌های ایران بگیرند.

اسنپ‌ تریپ رزرو آنلاین هتل و بلیط هواپیما و کامل‌ترین مرجع انواع اقامتگاه‌های ایران  است و اطلاعات بیش از 800 اقامتگاه داخل ایران در آن وجود دارد. از هتل‌های پنج ستاره و لوکس گرفته تا معمولی‌ترین هتل‌ها و خانه‌های تاریخی. هرکدام از این هتل‌ها و اقامتگاه‌ها در اسنپ تریپ صفحه‌ مخصوص داشته و تمام اطلاعات لازم، ویژگی‌ اتاق‌ها و همینطور فاصله‌ هتل با نقاط مهم شهر در آن درج شده است. به گفته مسئولان اسنپ تریپ، این وب‌سایت با تضمین پایین‌ترین قیمت بازار می‌خواهد کاری کند که سفر رفتن برای همه ممکن باشد.