پاستا ایتالیایی با مرغ یکی از پاستاهای خوشمزه می باشد. پاستا ایتالیایی با مرغ طرفداران زیادی دارد. پاستا ایتالیایی با مرغ با دستورهای متنوعی تهیه میشود.

مواد لازم برای ۴ نفر
پاستا ۴۰۰-۵۰۰ گرم
قارچ ۲۰۰ گرم
سینه مرغ ۱ عدد
شیر ۱ فنجان
سیر ۱ حبه
آب مرغ ۱ لیوان
پنیر پارمزان ¼ فنجان
آرد سفید ۲ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه به اندازه کافی
جعفری و روغن به اندازه کافی

طرز تهیه پاستا ایتالیایی با مرغ

پاستا ایتالیایی با مرغ

مرحله اول

برای تهیه پاستای ساده و خوشمزه با مرغ ابتدا سینه مرغ را پس از خارج کردن استخوان ها به قطعاتی به شکل نواری خرد می کنیم به این صورت که عرض قطعات مرغ بین یک تا دو سانتی متر و طول آنها حدود ۴ سانتی متر باشد.

نکته: خرد کردن سینه مرغ به صورت بالا برای زیباتر شدن غذا است و در صورت تمایل می توانیم آنرا به صورت دلخواه خرد کنیم.

مرحله دوم تهیه پاستا ایتالیایی با مرغ

پس از اینکه قطعات مرغ را خرد کردیم آنها را کنار می گذاریم. در ادامه قارچ ها را نیز پس از شستشو به صورت ورقه ای خرد می کنیم و کنار می گذاریم. در این مرحله قارچ را به همراه کمی روغن مایع داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم.

پاستا ایتالیایی با مرغ

مرحله سوم

سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم. در ادامه قارچ را کمی تفت می دهیم تا آب آن به طور کامل تبخیر شود، سپس قطعات مرغ را به همراه مقداری نمک و فلفل سیاه به قابلمه اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم.

مرحله چهارم

در این مرحله تفت دادن را تا زمانی که رنگ گوشت مرغ به خوبی تغییر کند و کمی سرخ شود ادامه می دهیم، سپس تابه حاوی قارچ و مرغ تفت داده شده را از روی حرارت کنار می گذاریم. در ادامه به سراغ آماده کردن سس پاستا می رویم.

مرحله پنجم تهیه پاستا ایتالیایی با مرغ

برای این منظور یک قابلمه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و آرد را به همراه کمی روغن مایع یا کره به قابلمه اضافه می کنیم ، آرد را کمی تفت می دهیم تا تغییر رنگ دهد و رنگش کرمی شود، سپس شیر را کم کم اضافه می کنیم.

نکته: حتما باید صبر کنیم تا عطر خوشایند آرد خارج شود، سپس شیر را اضافه کنیم.

پاستا ایتالیایی با مرغ

مرحله ششم

حالا سس را به صورت متداوم هم می زنیم تا سس به جوش بیاید و کمی غلیظ شود، سپس آنرا کنار می گذاریم. در ادامه یک قابلمه پر از آب روی حرارت زیاد قرار می دهیم و اجازه می دهیم آب به سرعت به نقطه جوش برسد.

مرحله هفتم

سپس سیر را به همراه مقداری نمک و روغن مایع داخل قابلمه می ریزیم. در ادامه پاستاها را داخل قابلمه می ریزیم و اجازه می دهیم نرم و قابل خوردن شوند. توجه داشته باشید که زمان پخت هر نوع پاستا روی بسته آن نوشته شده است. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله سیر و پیاز جوانه زده سرطان زا هستند ؟ بهترین روش نگهداری را مشاهده نمایید.

مرحله هشتم

البته معمولا زمان پخت پاستا ۵ تا ۱۰ دقیقه می باشد. پس از اینکه پاستا آماده شد، یک قابلمه مناسب روی حرارت قرار می دهیم سپس آب مرغ را به همراه مرغ و قارچی را که در مرحله دوم کنار گذاشته بودیم به قابلمه اضافه می کنیم.

پاستا ایتالیایی با مرغ

مرحله نهم

در ادامه پاستا را به قابلمه اضافه می کنیم و سس پاستا را نیز به همراه نیمی از پنیر پامیزان به مواد اضافه می کنیم. حالا مواد پاستا را به آرامی خوب مخلوط می کنیم تا سس به تمام نقاط پاستا برسد و پاستا و سس کاملا یکدست شوند.

مرحله دهم تهیه پاستا ایتالیایی با مرغ

در این مرحله درب قابلمه را می گذاریم و اجازه می دهیم به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه پاستا روی حرارت بماند تا به طور کامل آماده شود. در این مدت بهتر است چند بار مواد پاستا را به آرامی زیر و رو کنید تا پاستا سفت نشود یا اینکه ته آن نسوزد.

مرحله یازدهم

پس از اینکه پاستا آماده شد، آنرا از روی حرارت کنار می گذاریم، سپس داخل یک ظرف مناسب می کشیم. برای تزیین پاستا هم می توانیم از قطعات مرغ، جعفری خرد شده و باقیمانده پنیر پارمزان به همراه گوجه گیلاسی استفاده کنیم.

طلایی شدن پنیر پاستا

اگر دوست دارید پنیر روی پاستا طلایی شود پس از اینکه پاستا آماده شد مقداری پنیر روی آن بریزید سپس به مدت ۱۵ دقیقه در فر قرار دهید تا پنیر روی پاستا طلایی رنگ شود. برای این منظور باید فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد بگذارید.

پس از اینکه پنیر روی پاستا طلایی شد و آنرا از فر خارج کردید می توانید جعفری خرد شده را روی پاستا بریزید. البته در صورتی که تمایل داشته باشید پاستا را با پنیر فراوان تهیه کنید می توانید با استفاده از آموزش زیر گراتن پاستا درست کنید.

پاستا ایتالیایی با مرغ

طرز تهیه پاستا رژیمی

برای اینکه پاستای شما رژیمی تر باشد بهتر است پنیر پارمزان را از مواد لازم حذف کنید. گوشت مرغ هم یا حذف کنید یا از سینه مرغ که دارای کالری کمتری می باشد استفاده کنید تا پاستای شما در پایان کالری کمتری داشته باشد. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله مصرف گوشت مرغ بهتر است یا بوقلمون را مشاهده نمایید.

نکات کلیدی در تهیه پاستا ایتالیایی با مرغ

  1. می توانید به دلخواه کمی جوز هندی و آویشن نیز اضافه کنید.
  2. افزودن خامه اختیاری می باشد ولی باعث بافت کرمی شکل می شود.
  3. اگر طعم سیر را دوست دارید می توانید مقدار آن را کمی بیشتر بریزید.