بستنی وانیلی یکی از بستی های خوشمزه و پرطرفدار می باشد. بستنی وانیلی بیس بستنی های طعم دار یا میوه ای می باشد. بستنی وانیلی طرفداران زیادی دارد.

مواد لازم بستنی وانیلی
شیر ۱ لیتر
شکر ۱ استکان
خامه صبحانه ۲ بسته
ثعلب ۱ قاشق مرباخوری
وانیل ۱ قاشق چایخوری

دستور تهیه بستنی وانیلی

بستنی وانیلی

مرحله اول

برای تهیه این بستنی خوشمزه ابتدا شیر را به همراه خامه صبحانه، ثعلب و وانیل داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم و به خوبی مخلوط می کنیم تا با هم یکدست شوند، سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم.

مرحله دوم

حالا با یک قاشق مواد را به صورت مداوم هم می زنیم تا به نقطه جوش برسد، پس از اینکه مواد به نقطه جوش رسید هم زدن را به صورت متداوم ادامه می دهیم تا مواد کمی غلیظ شود و رنگش از سفید به کرمی تغییر کند.

مرحله سوم

پس از اینکه مایه بستنی غلظتی نزدیک به فرنی پیدا کرد، آنرا از روی حرارت کنار می گذاریم تا خنک شود. در حین خنک شدن مایه بستنی بهتر است آنرا هر چند دقیقه یک بار مخلوط می کنیم تا به دلیل وجود شیر رویه نبندد.

بستنی وانیلی

مرحله چهارم

پس از اینکه مایه بستنی با دمای محیط یکسان شد، انرا درون یخچال قرار می دهیم تا خنک شود، سپس از یخچال خارج می کنیم و به مدت ۱۰ دقیقه با همزن دستی یا برقی می زنیم تا بستنی منسجم شود، سپس آنرا در یخچال قرار می دهیم.

مرحله پنجم

پس از گذشت یک ساعت بستنی را از فریزر خارج می کنیم و به مدت ۵ دقیقه می زنیم، سپس مجددا در فریزر قرار می دهیم. این عمل را باید ۵ تا ۷ دفعه هر یک ساعت یک بار انجام دهیم تا بستنی کاملا منسجم و کشدار شود.

مرحله ششم

در بار اخری که بستنی را از فریزر خارج کردیم و مخلوط کردیم، انرا داخل یک قالب مناسب می ریزیم و یک شب در فریزر قرار می دهیم تا آماده شود. حالا بستنی ما اماده سرو است که می توانیم انرا به صورت قالبی یا با اسکوب آماده کرده و سرو کنیم.

بستنی وانیلی

نکته های تهیه بستنی وانیلی

 -هم زدن بستنی و تکرار آن باعث یکدست و یکنواخت شدن بافت بستنی شده و از یخ زدن آن جلوگیری می کند.

-با کمی اضافه کردن مغز بادام و یا پسته ریز شده به مواد بستنی ، میتوانید بستنی وانیلی را مغزدار کنید.

-بستنی وانیلی را میتوانید با انواع میوه های خرد شده تزیین کنید.

-برای خوشمزه تر شدن و زیباتر کردن بستنی میتوانید، روی آن انواع سس های ، شکلات ، کارامل و یا توت فرنگی بریزید.