نوزاد پیر در آفریقا متولد شد. عکس نوزاد پیر همه را شوکه کرد. نوزاد پیر دارای نوعی بیماری ژنتیکی است.


یک زن آفریقایی نوزاد دختری را بدنیا آورده که به علت ابتلا به عارضه‌ای نادر شبیه به پیرزن‌ها به نظر می‌رسد. مادر نوزاد که گفته می‌شود از بیماری روانی نیز رنج می‌برد این کودک را در خانه‌اش در ایالت شرقی کیپ آفریقای جنوبی با کمک مادرش به دنیا آورد.
 

به گزارش رکنا، مادر بزرگ ۵۵ ساله این نوزاد پس از تولد نوزاد متوجه چین و چروک‌های عجیب صورت نوه اش شد. این نوزاد بلافاصله به بیمارستان منتقل شد که پزشکان اعلام کردند این کودک از بیماری پروگریا یا پیری زودرس ، نوعی بیماری ژنتیکی بسیار نادر رنج می‌برد. بنا به گفته پزشکان این وضعیت نوزاد تحت تاثیر شرایط مادرش بوده است.

بلافاصله تصاویری از این کودک در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. برخی از کاربران این تصاویر را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشتند که با اعتراض مادربزرگ این کودک همراه بود. مادربزرگ این کودک در گفتگو با SABC News گفت: "وقتی درد دخترم آغاز شد، به علت شرایط اورژانسی آمبولانس درخواست کردیم، اما آمبولانس بسیار دیر رسید؛ بنابراین دخترم مجبور شد تا در خانه زایمان کند. با این حال زایمان درست پیش نرفت و ما مجبور شدیم تا دخترم را با یک خودروی ون به بیمارستان برسانیم. در بیمارستان به ما گفتند که نوزاد ناقص است. او گریه نمی‌کرد و از دنده‌ها نفس می‌کشید. من شوکه شده بودم."

او در مورد انتشار تصاویر نوه خود و تمسخر کاربران نیز گفت: "حالا وقتی می‌شنوم که مردم با القاب طنز نوه ام را خطاب قرار می‌دهند برایم بسیار دردآور است. اگر امکان آن را داشتم همه این افراد را به زندان می‌انداختم."

گفتنی است؛ بیماری پیری زودرس با عنوان سندرم هاچینسون گلیفورد پروگریا نیز شناخته می‌شود که در این بیماری نادر ژنتیکی علائم پیری در سنین بسیار کم در صورت نوزاد پدیدار می‌شود.

نوزاد پیر

 
 

اخبار وبگردی را در اینجا بخوانید: