به گزارش پارس نیوز، 

«حرف حساب» در هر برنامه یک موضوع را با توجه به تحولات اقتصادی جاری داخلی با حضور کارشناسان مطرح می کند و بینندگان نیز می‌توانند در آن مشارکت داشته باشند. مسائلی از قبیل «کار آفرینی»، «کسب و کار»، «بازاریابی شبکه ای»، «خرید و فروش»، «تولیدات ایرانی» و «بازار مسکن»، «خودرو» و ... از مهمترین موضوعات برنامه «حرف حساب» است.

«حرف حساب» به تهیه کنندگی علی ملکی کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه یک سیماست که یکشنبه و سه‌شنبه، ساعت 8 صبح پخش می‌شود. کیا داوود اسفندیاری مجری این برنامه با مقایسه «حرف حساب» و «پایش» معتقد است که «حرف حساب» نسبت به «پایش» با مردم صمیمی تر و جدی تر ارتباط برقرار می‌کند.

کیا داوود اسفندیاری مجری برنامه «حرف حساب»  با بیان اینکه در این برنامه درباره کسب و کارها صحبت می‌شود، تصریح کرد: قصدمان این است که مسابقه‌ای را به نام «قهرمانان» شروع کنیم و بیشتر روی افرادی تمرکز کنیم که کار خوب انجام می‌دهند و به دیگران کمک می‌کنند. مردم می‌توانند چنین افرادی را پیدا و به ما معرفی کنند تا ما نیز آنها را دعوت و با ایشان هم کلام شویم.

مجری برنامه «حرف حساب» در خصوص تغییر و تحولات برنامه در دوره جدید، افزود: در سری قبل به مشکلات کسب و کار می‌پرداختیم اما در دوره جدید که از ابتدای امسال شروع شده است، روی آموزش کسب و کار و راهکارهای عملیاتی برای درآمدزایی چطور بدون پول می‌توانیم کسب و کار راه بیندازیم، چطور از اینترنت پول دربیاوریم، چطور در خانه کار کنیم، چطور فروش را زیاد کنیم، چطور شانس استخدام شدن خود را افزایش دهیم، تمرکز کرده‌ایم.

اسفندیاری در خصوص تفاوت‌های برنامه «پایش» و «حرف حساب» گفت: «پایش» برنامه‌ای جدی و تخصصی‌تر است که محورهای مشخصی دارد، اما «حرف حساب» خودمانی‌تر و مردمی‌تر است و موضوعات پیچیده نیست. در پایش به موضوعات کلی و کلان کشور می‌پردازیم و تقسیم کار می‌کنیم و هیچ‌گاه این دو برنامه شبیه هم نشده است، چون هرکدام به یک موضوع می‌پردازد.

وی درباره پخش برنامه «پایش» در سه شنبه شب‌ها نیز گفت: در «پایش» سه‌شنبه یک کارآفرین داریم و مشکلات صاحبان کسب و کار را پیگیری می‌کنیم و در یک بخش نیز میدان نوآوری داریم و کسانی که نوآوری یا اختراعی دارند و دنبال سرمایه‌گذار هستند را به مردم معرفی می‌کنیم تا مردم بروند با آن ها کار مشترک انجام دهند و کسب و کار خود را توسعه دهند.

مجری تلویزیون درباره محتوا برنامه یکشنبه شب‌‎های پایش هم گفت: در «پایش» یکشنبه چند نفر ارائه دهنده می‌آیند و موضوعات روز را در حوزه شفافیت ارائه می‌دهند و بخش مسابقه «جوان موفق» را داریم؛ یعنی کسانی که فکر می‌کنند جوان موفقی هستند، فیلم می‌فرستند و آن را در شبکه اجتماعی برنامه می‌گذاریم و هرکدام طرفدار بیشتری داشته باشند، در برنامه دعوت می‌شوند. هرکس در یک ماه بیشترین طرفدار را داشته باشد، جوان موفق ماه می‌شود و در طول سال هم با نظر مردم بین 10 تا 11 نفر جوان موفق سال نیز انتخاب می‌کنیم.

گفتنی است؛ برنامه «پایش» بیش از یک ماه است که هر هفته یکشنبه‌ها با اجرای محمد دلاوی و سه شنبه شب‌ها با اجرای داوود کیا اسفندیاری روی آنتن می‌رود.