مراسم اختتامیه هفتاد و چهارمین دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم کن امشب ۲۶ تیرماه برابر با ۱۷ جولای برگزار شد. 

اعضای هیات داروان این دوره که با یک سال تاخیر به دلیل کرونا برگزار شد عبارت بودند از: مگی جیلنهال بازیگر آمریکایی، ملانی لوران بازیگر و فیلمساز فرانسوی، متی دیاپ کارگردان و بازیگر فرانسوی-سنگالی، جسیکا هوسنر کارگردان اتریشی، مایلن فارمر خواننده فرانسوی، طاهر رحیم بازیگر فرانسوی، کلبر مندوزا فیلهو سینماگر برزیلی و سونگ کانگ هو بازیگر کره‌ای و ریاست این هیات برعهده اسپایک لی کارگردان و فیلمنامه‌نویس امریکایی برنده جایزه اسکار بود. 

این هیات داوران جایزه بزرگ این دوره از جشنواره را به اصغر فرهادی برای فیلم «قهرمان» اهدا کردند. این جایزه توسط الیور استون کارگردان مشهور آمریکایی به فرهادی اهدا شد.

فرهادی پیش از این جایزه بهترین فیلمنامه این جشنواره را با «فروشنده» کسب کرده بود.

او پس از دریافت جایزه‌اش گفت: از همه افرادی که در اینجا حضور دارند به ویژه آقای اسپایک لی، جشنواره کن و آقای فرمو که با تمام مشکلات این جشنواره را برگزار کردند، سپاسگزارم و همچنین از گروهم که با تمام قلب خود با من کار کردند و تهیه‌کننده این کار الکساندر که سال‌هاست مانند دو دوست با یکدیگر کار می‌کنیم و خانواده‌ام که در همه لحظات زندگی درکنار من بوده‌اند، به ویژه دخترم که مرا ترغیب کرد تا این داستان را بسازم ممنونم.

فرهادی ادامه داد: الان که اینجا ایستاده‌ام به یاد ۳۶ سال پیش افتادم که بچه‌ای ۱۳ ساله بودم و در شهری که به دنیا آمدم با کمترین امکانات اولین فیلم کوتاه خود را ساختم. ۳۶ سال است که جز نوشتن و فیلم ساختن هیچ کاری نکرده‌ام.

این کارگردان در ادامه بیان کرد: با تمام محدودیت‌ها، فشارها، مشکلات و گرفتاری‌هایی که می‌توانست مرا از مسیری که داشتم، منصرف کند تا این فیلم‌ها را نسازم و شما آن‌ها را نبینید، اما به امید اینکه با هر فیلمی که می‌سازم پرسش‌هایی از شرایط تلخ اجتماعی اطرافم را در فیلمم با تماشاگران به اشتراک بگذارم و با فکر کردن آن‌ها به یک راه حلی برسم، باز ادامه دادم و امیدوارم بتوانم باز هم با همه فشارها و مشکلات ادامه بدهم چون ایمان دارم یکی از مهمترین راه‌های نجات کشورم آگاهی‌بخشی است.

دیگر جوایز بخش اصلی هفتادوچهارمین دوره جشنواره «کن» به شرح زیر اهدا شد: 

نخل طلا: «تیتان» ژولیا دوکورنو 

جایزه بزرگ هیات داوران: «قهرمان» ساخته اصغر فرهادی و «محفظه شماره ۶» به کارگردانی یوهو کاسمانن

بهترین کارگردان: لئوس کاراکس برای فیلم «آنت» 

بهترین فیلمنامه: «ماشین من را بران» ساخته ریوسوکی هاماگوچی

بهترین بازیگر زن: رناته رینسو برای فیلم «بدترین فرد در جهان» 

بهترین بازیگر مرد: کالب لاندری جونز برای فیلم «نیترام» 

جایزه هیات داوران: نداف لاپید برای «زانوی احد» و «حافظه» ساخته اپیچاتپونگ ویراستاکول

نخل طلای بهترین فیلم کوتاه: «همه کرو‌های جهان» ساخته تانگ یی

جایزه دوربین طلایی: «مورینا» ساخته آنتونتا آلامات کوزییانوویچ

نخل طلای افتخاری: مارکو بلوکیو کارگردان و فیلمنامه‌نویس ایتالیایی و جودی فاستر بازیگر برنده اسکار آمریکایی