این تظاهرات به دعوت کمیته سازماندهی تظاهرات یمن که در آن از مردم این کشور خواسته شده تا در اعتراضات ضد آمریکایی روز دوشنبه شرکت کنند، آغاز شده است.

در این فراخوان از مردم این کشور خواسته شده تا روز دوشنبه در راهپیمایی «آمریکا پشت درگیری نظامی و اقتصادی و تداوم جنگ و محاصره یمن قرار دارد»، شرکت کنند.

یمنی‌ها دلیل تشدید حملات ائتلاف سعودی در شمال یمن را شکست ائتلاف سعودی-آمریکایی در ساحل غربی و آزادسازی الحدیده می‌دانند و معتقدند که آمریکا معادلاتش را در منطقه به ویژه در جنگ یمن باخته است.

عبدالوهاب المحبشی، عضو دفتر سیاسی انصارالله در این رابطه گفته که آمریکا پس از عدم موفقیت دست نشانده هایش در اجرای اهداف مورد نظر تلاش می کند وارد جنگ یمن شود و تحریم‌های واشنگتن علیه رهبران یمن گواهی بر تحت فشار قرار گرفتن این کشور در یمن است.

عربستان از فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد.

بر اثر این تجاوز، تاکنون هزاران یمنی کشته شده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

منبع:منیبان