ویروس کرونا در سایز ۱۲۰ نانومتر از سال 2019 توانسته کل جامعه جهانی را درگیر کند. با وجود واکسیناسیون و با توجه به جهش های ویروس کرونا ، هنوز هم جامعه جهانی با این ویروس دست و پنجه نرم می کند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، جشن تولد ۶۰ سالگی باراک اوباما رئیس‌جمهور سابق آمریکا در یک جزیره همچنان خبرساز است و خبر‌ها از ابتلای ده‌ها نفر بعد از برگزاری این مراسم حکایت دارد.

 

بنا بر خبری که روزنامه «دیلی میل» منتشر کرد، حداقل ۷۴ نفر بعد از مراسم شنبه هفته گذشته به مناسبت جشن تولد باراک اوباما در جزیره «مارتاز وین‌یارد» ایالت ماساچوست به ویروس کرونا مبتلا شدند.

طبق این گزارش، به رغم افزایش روند شمار ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا، جشن تولد ۶۰ سالگی اوباما با حضور حدود ۴۰۰ نفر در این جزیره برگزار شد.

پیش از این انتشار یک فیلم کوتاه از پایکوبی میهمانان این جشن تولد از قبیل خود اوباما بسیار خبرساز شده بود چرا که هیچ کدام از آن‌ها ماسک نداشتند و فاصله اجتماعی و پروتکل‌های مقابله با همه گیری ویروس کرونا را رعایت نکرده بودند.

«مورا ولی» سخنگوی اداره بهداشت شهرستان «تیسبوری» در ایالت ماساچوست در مصاحبه با دیلی میل از تایید این موضوع که منشا ابتلا در جزیره مارتاز وین یارد، جشن تولد اوباما بوده امتناع کرده، اما این موضوع را رد هم نکرده است.

به گفته او، «در حال حاضر ما اطلاعی از هیچ مورد ابتلا مرتبط با جشن (تولد) اوباما نداریم. هنوز خیلی زود است و تنها راهی که ما بتوانیم این موضوع را بفهمیم یک ردیابی جامع تماس‌ها (برای یافتن منشا ابتلا به کرونا) است».

جشن تولد ۶۰ سالگی رئیس‌جمهور اسبق قبل از آغاز شدن هم خبرساز شده بود و مخالفان به ویژه جمهوری‌خواه در آمریکا از او و دموکرات‌ها به دلیل بی توجهی به همه گیری کرونا شدیدا انتقاد کرده بودند.

طبق گزارش رسانه‌ها، در ابتدا قرار بود جشن تولد اوباما با ۵۰۰ میهمان و ۲۰۰ نفر کادر خدمه و پذیرایی برگزار شود، اما به دلیل جنجال‌ها تعداد شرکت‌کنندگان در جشن به ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر کاهش یافت.