روزنامه قطری «العربی الجدید»، امروز (پنجشنبه)، اعلام کرد که پایگاه خبری وابسته به این روزنامه هدف حمله سایبری قرار گرفته است.

این روزنامه قطریِ چاپ لندن در این خصوص خبر داد که روز چهارشنبه ‌(دیروز)، به وبگاه‌های وابسته به آن به مدت چند ساعت حمله سایبری گسترده‌ای شده است.

«ایمن قدوره» مدیر بخش اطلاعات گروه «فضاءات میدیا» وابسته به روزنامه العربی الجدید در این باره گفت که هکرها ساعت یازده روز چهارشنبه به وقت دوحه صفحه اصلی این روزنامه را هدف حمله سایبری قرار دادند و پس از گذشت پانزده دقیقه دامنه این حملات گسترش یافت بطوریکه صفحه جست‌و‌جو را نیز در برگرفت.

وی در ادامه اظهاراتش توضیح داد که زیر ساخت‌های این روزنامه قطری توانسته‌ در یک ساعت ۱۷ میلیون درخواست از جانب هکرها را رصد کند که این یعنی حمله سایبری مذکور بسیار بزرگ بوده است.

قدوره همچنین در بخش‌هایی از اظهاراتش اشاره کرد که منبع این حملات گسترده سایبری چند کشور بوده‌اند.

این اعلام در حالی صورت گرفته است که شبکه قطری «الجزیره»‌ نیز شامگاه چهارشنبه خبر داد که وبگاه‌های وابسته این شبکه هدف حملات گسترده سایبری قرار گرفته‌اند.

الجزیره ضمن محکوم کردن حملات مذکور، در بیانیه‌ای توضیح داده بود که شدیدترین حملات مربوط به قبل از پخش برنامه «فی قبضة المقاومة» (در مشت مقاومت) در سری برنامه‌های «ما خفی اعظم» (آنچه پنهان است، بزرگتر است) شبکه الجزیره بود.

شبکه الجزیره در برنامه مذکور فایلی را منتشر کرد که در آن برای نخستین بار «کتائب القسام» شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) فایل صوتی و تصویر یکی از نظامیان رژیم صهیونیستی را که قبلا در اسارت خود داشت،  به نمایش گذاشت.