« محمود عباس » رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز (شنبه) در پیامی به « بشار اسد » رئیس‌جمهور سوریه پیروزی وی در انتخابات ریاست‌جمهوری را تبریک گفت.

به نوشته خبرگزاری صفا، در پیام محمود عباس آمده است که تشکیلات خودگردان فلسطین تلاش دارد روابط برادرانه و دو سویه و در راستای منافع دو ملت و کشور با سوریه داشته باشد.

ساعتی پیش نیز «میشل عون» رئیس جمهور لبنان با ارسال پیامی به بشار اسد، انتخاب وی به عنوان رئیس جمهور سوریه را تبریک گفته بود.

رئیس پارلمان سوریه،‌ بامداد جمعه (دیروز - ۲۸ می)، اعلام کرد که بشار اسد با بیش از ۹۵ درصد آرا، در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیروز شده است و ۱۴ میلیون و ۲۳۹ هزار شهروند سوریه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور شرکت کردند.

وی در ادامه گفت که بشار حافظ الاسد توانست ۱۳ میلیون و ۵۴۰ هزار و ۳۶۰ رای به دست بیاورد که معادل ۹۵.۱ درصد از آرای اخذ شده بود.

با اعلام پیروزی قاطع بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری سوریه، مردم این کشور در شهرهای مختلف به خیابان‌ها سرازیر شدند و به جشن و پایکوبی پرداختند. اما پنج‌شنبه در آستانه اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری سوریه، اتحادیه اروپا تحریم‌ها علیه دولت این کشور را تا یک سال دیگر تمدید کرد.